Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » "Bolonyai" receptet tudtok?

"Bolonyai" receptet tudtok?

Figyelt kérdés

Szándékosan lett úgy írva ahogy. Külföldön élek, és néha hiányzik a normális bolognese mellett az, amit otthon szoktak az éves látogatásomkor sporttáborban felszolgálni. Ez valamiféle paradicsomos jellegú húsos tészta, enyhén szétfözve, trappista sajttal megszórva.


Egyébként normális, hogy néha egy e´vben egyszer szinte várom, hogy ilyet kapjunk a szálláson, amikor a maradék 360 napban normális kosztot eszünk?


júl. 24. 23:34
 1/10 anonim ***** válasza:
94%

Nálunk ez s gyors bolognai, amikor nincs idő vagy zöldség otthon.

Darálthús, alá hagyma, sűrített paradicsom és zacskós oregano.

júl. 24. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Kb ahogy az első írja. Mehet bele fokhagyma, bazsalikom is.
júl. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Antiszociális lény ***** válasza:
76%

Ha ez a menzás verzió érdekel amit régen ott adtak akkor abban meg ketchup is van. Azért édes.


Keress rá, hogy menzás bolognai. Van millió egy recept aminek semmi köze az eredetihez.

júl. 25. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
74%
Általában porból volt plusz darált sertés de volt ahol darált párizsi volt az alap.
júl. 25. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
86%
Szia en ugy szoktam h vagok hagymat, arra ra rakom fedheto serpenyobe a daralthust megsutom es rogton leontom vizzel. Ebbe mehet so bors paprika oregano bazsalikom fokhagyma. Igy lefedve fozom 1 orat es idonkent megkeverem. Utana fedo le, elparologtatjuk a vizet es hozza rakom a bolti bolognai szoszt v max otthon kikeverek paradicsom szoszbol es az elozo fuszerekbol. Kicsit kevergeted es kesz. Utana sajtot raksz ra talalasnal
júl. 25. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
59%
Táboros "bolonyait" úgy csináltunk, hogy egy kg sertés darálthús lepirítva két evőkanál napraforgó olajon egy közepes fej hagymával, csapott evőkanál só, 4 evőkanál kristálycukor, negyed zacskó pizza fűszerkeverék, két kis doboz legolcsóbb/tesco gazdaságos sűrített paradicsom, ezt fél óráig rotyogtatni. Nem ennyiből csináltuk, az arányokat írtam. Hozzá olcsó, tojásmentes spagetti, meg valami sajátmárkás gouda/edami ezek kb azok külföldön, mint a magyar "trappista" aminek szintén semmi köze a valódi trappistához. Azért azt nehéz szívvel mondanám, hogy jó étvágyat, és névvel meg arccal sem vállalnám fel, hogy ilyen ételt valaha elkövettem, de szerintem erre gondolsz.
júl. 25. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
43%
Tök fölösleges fél meg egy órát főzni. A színén látszik mikor nem nyers.
júl. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
76%
#7: egy bolognait 3-4 órát kell főzni.
júl. 25. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
61%
9: de ez nem bolognai...
júl. 25. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a sok választ.


"és névvel meg arccal sem vállalnám fel, hogy ilyen ételt valaha elkövettem,"


Ahogy arccal én sem vállaom, hogy néha jól esik, bár lehet ez inkáb nosztalgia.

júl. 25. 11:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!