Kezdőoldal » Ételek, italok » Nemzetek ételei, italai » Szomszédos országaink miért...

Szomszédos országaink miért nem képesek elfogadni, hogy a konyhájukra nagy hatással voltak/vannak a magyarok?

Figyelt kérdés

Bármilyen magyar ételekre keresünk rá angolul, millió számmal köpködik a magyarokat, hogy nem is magyar kaja látható a videóban, és mi magyarok csak elloptuk.

A csehek és a szlovákok megvannak róla győződve, hogy a kürtőskalács szlovák, a románok természetesen magukénak tekintik (holott a kürtőskalács idősebb az utóbbi két országoktól együtt véve is), csak úgy ahogy a gulyást és a lángost is románnak hiszik.

A románok még londonban is román zászlós pálcikával árulják a lángost, csak tejföl helyett nutellával. Valami rém, egyből kidobtam ahogy megláttam a magyar lángosos standot.

A csehek a gulyást cseh gulyásként árulják éttermeikben, ami amúgy egy szaftos magyar marhapörkölt.

Ettem már románoknál gulyáslevest, bár ízetlen volt és sok köze nem volt hozzá a magyarhoz. Tehát azt elhiszem hogy az ők találmányuk, csak ne hívják gulyásnak..

De találkoztam már lengyellel is aki vérig volt sértve, hogy én nem vallom a gulyást lengyel ételnek.

Már olyan kommenttel is találkoztam, hogy a disznózsírt is a románok találták fel :DDD

Mondjuk a románok mindent annak hisznek, a bableves, babgulyás, de még olyan nemzetközi ételeket is, mint például a töltöttkáposzta, rakottkáposzta, tepertő, szilvásgombóc, amiket amúgy egész Közép meg Kelet Európa, de még odalent a törökök is eszik például a töltött káposztát.


Miért esik feldolgozni sok szomszédos országunknak, hogy igenis hatással volt rájuk a magyar konyha és szinte minden héten magyar eredetű ételt esznek, legfeljebb más verzióját?


Még Kanadában is vannak akik magukénak vallják a kürtőskalácsot, mert egy oda kitelepült magyar férfi indította be a fagylalt tölcséres verzióját.



2021. aug. 21. 15:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
87%

A kérdés inkább az, hogy te miért hiszel ennyire görcsösen abban, hogy a magyar konyha az említett ételek kiindulási pontja? :) Minden ország konyhája keveredik a szomszédos országokéval, ebben semmi meglepő nincs.


De a példáid többsége ettől még tévedés.


A pörköltet a világ összes országa ismeri. Az, hogy az indiaiak currynek, a franciák meg boeuf bourguignonnak hívják, még rohadtul ugyanaz marad, csak helyi fűszerezéssel.


Lángos: Kazahsztánban elém rakták a baurtsak nevű snacket, ami lángostészta falatnyi kockákban sütve. Kínában azt eszik reggelire youtiao néven, full ugyanaz, csak a forma más, rúd alakú. Illetve a leginkább lángosszerű ételt az észak-amerikai indiánok csinálták még az európai telepesek érkezése előtt frybread néven, nézd:


[link]


Töltött káposzta: itt remélem viccelsz, nyilvánvalóan ottomán/közel keleti import. Ott dolmának, sarmának hívják és sokszor hús nélkül, illetve szőlőlevélbe töltve készül, de a török hódítóktól vettük át


Szilvás gombóc: barackos gombóc formájában (Marillenknödel) az osztrákoktól tanultuk a monarchia idején. Édes, töltött gombócokat viszont világszerte esznek, csak mondjuk Japánban rizslisztből készítik és vörösbabpasztát tesznek a közepébe.


"De találkoztam már lengyellel is aki vérig volt sértve, hogy én nem vallom a gulyást lengyel ételnek."


Hát ha a bigoszról beszélsz, annak mondjuk tényleg nettó semmi köze a magyar gulyáshoz, de jó példája annak, hogy mennyire lehetetlenség egy országnak kijelenteni az ételek 99%-ról, hogy az bizony az övé.


Szóval ha egy javaslatom lehet, kicsit szállj le a gasztronómiai magas lóról, mert csak magadból csinálsz hülyét, ha azt hiszed, hogy a magyar konyha nem ugyanolyan keverékkonyha, mint az összes többi szomszédunké. Ezzel nincs semmi baj egyébként, Európában, kis országok esetén ez a normális.

2021. aug. 21. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
86%
A magyar konyha eleve 70%-ban török/arab, 30%-ban osztrák/német eredetű. Semmi eredetiség nincs benne. A pörkölt/gulyás egy félreértésből született étel amit hamarabb ettek Németországban mint nálunk.
2021. aug. 21. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
91%

A lényeget leírták előttem.


Szerintem ennél sokkal dühítőbb, amikor néhány vérnacionalista erőlködve bizonyítani akarja, hogy az ő országa találta fel a gravitációt is, ahelyett, hogy örülne, amiért kölcsönösen hatnak egymás fejlődésére az országok.

2021. aug. 21. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
84%

Te ugye valami kisebbségi komplexusos erdélyi vagy, hogy ennyire foglalkoztat, hogy mit gondolnak a románok a magyarokról?


Nekünk itt Magyarországon ez leginkább egyszerűen nem jut eszünkbe, nem foglalkoztat a téma minket. Próbáld ki egyszer te is.

2021. aug. 21. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim válasza:
93%
A 3-as leírta azt, amit én is akartam.
2021. aug. 21. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
89%

"Nem tudom mi a f@sznak kell okoskodni amikor a gulyáson, lángoson és a kürtőskalácson kívül nem neveztem mást magyar ételnek"


Magyarországon kívül amit "goulashnak" hívnak az pörkölt, ami világszerte ismert étel. Magyar stílusú gulyáslevessel külföldön én még nem találkoztam.


De hogy variációkat mutassak: az amerikai és angol konyha téli kedvence a beef stew télen. Mire hasonlít szerinted?


[link]


Gulyásleves paprika nélkül, szűk lére hagyva. Na bumm.


Lángos: lásd első komment


Kürtőskalács: ezt egy időben találták ki az erdélyi szászok és magyarok, nem lehet eldönteni, hogy melyik előbb. De ahogy a pizzát meg a burgert is magukénak érezhetik az amerikaiak is, úgy a kürtőskalácsnak is kialakult a saját kultúrája a cseheknél és szlovákoknál is.

2021. aug. 21. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 qkker1 ***** válasza:
92%
Paprikát szintén ősmagyar ételnek tartod?
2021. aug. 21. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

7

A paprikás krumpli meg főleg :Ddd

2021. aug. 21. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
96%
Pont attól tartom a jobbak közé tartozónak a magyar konyhát, mert csomó másik hatott rá. A török hódoltság miatt a klasszikus receptjeinkben jóval több és többféle fűszert és zöldfűszert használunk, mint például a germán vagy angolszász konyhák, került be egy csomó szláv és román hatás. A világ igazán nagy konyhái, mint a kínai vagy az indiai mind vegyes lakosságok és éghajlatok eredményei. Amikor egy nackó román mindent románnak mond, pont olyan hülyeséget állít, mint amikor te próbálsz sok száz éves recepteket egyértelműen magyarnak mondani.
2021. aug. 21. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
A mi konyhánknak az török arab ízvilág adja az alapját :) Na bumm
2021. aug. 21. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!