Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy lehetne a csirkemellem...

Hogy lehetne a csirkemellem pihe puha?

Figyelt kérdés

Már kitapasztaltam, hogy ha rántani szeretném, vagy grillezni akkor jol kiklopfolom, és bepácolom fűszeres tejszínbe egy napot kb és akkor nagyon puha lesz.


De pl fried ricehoz vagy bármihez amiben csikokra kellene vágnom, hiába klopfolom ki nem lesz puha, és a fogam közé ragad :( mit tudnék tenni?



2019. ápr. 27. 14:11
 1/7 anonim ***** válasza:
35%
Túl kevés folyadékkal készíted.
2019. ápr. 27. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
44%
Pihe-puha..., hát ez de aranyos.:) Az a helyzet, hogy ha nem pácolod, de csíkokra vágod a csirkemellet, az soha nem lesz teljesen pihe-puha. Puhára lehet párolni, de amit te szeretnél, azt ezzel a módszerrel nem tudod elérni.
2019. ápr. 27. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
72%

Klofpolni nem érdemes, mert attól csak szárazabb lesz (kivéve, ha bundázod, de akkor a klopfolás ellenére lesz az!)

HA csíkokban akarod sütni, akkor csak darabod fel (minden áztatás meg klopfolás nélkül), seprneyöben forrósíts olajat/vajat, és a húscsíkokat tedd bele (csak annyit, hogy köztük böven legyen hely, mert különben lehütik a zsiradékot) és rázogatva pirítsd meg. Ha szép sült szine van, akkor szedd meleg tányérra, és sózd/borsozd.

Így teljesen puha, nem szálas és kb 10 perc alatt kész!

2019. ápr. 27. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Klopfolni minek? Teljesen értelmetlen. Be kell pácolni a készítendő etelnek megfelelő ízesítéssel és gyorsan, magas hőfokon megsütni.
2019. ápr. 27. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
83%

A 3-ad vagyok,es aki lepontozott, az ugyan mesélje már el, miért?

Ugyanis sok éve így készítem a csirkemellet (is) és eddig mindenki csak dícsérte, hogy milyen finom, puha, ízes.

2019. ápr. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szeretek segíteni, de most nem tudok.:(

Életemben nem klopfoltam, nem pácoltam a csirkemellet és soha nem kemény vagy rágós.

Semmilyen formátumában, semmilyen ételnél.

A vadat, marhát szokás pácolni, mert azok szálas húsok, a csirkét elég fűszerezni.

Nekem meg az a rejtély, hogy hogy sikerül neked keményre.

De tényleg!

2019. ápr. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
76%
Ne süsd agyon! A csirkemellet minél tovább sütöd, annál keményebb, szárazabb lesz.
2019. ápr. 27. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!