Megégett fazék megmentése?
A megnedvesített edénybe szórjuk szódabikarbónát, hagyd egy-két órát rajta, majd súrold át vele.
A szódabikarbóna csodákra képes.
Végigpróbálnék mindent...
pl. amint már írták előttem, a szódabikarbónát,
az ecetet is, és e kettő keverékét is...
Aztán a sót is: A nedves felületet besóznám, és hagynám legalább egy éjszakára, aztán kisúrolnám (persze csak ha bírja a súrolást). Aztán felengedném a sót vízzel, forralnám kicsit.
És ha ezután sem változott, akkor jönne nálam a hypo. tömény hypoval kimosnám, és hagynám is benne egy ideig, aztán a színeződés fölöttig pótolnám vízzel, úgy is hagynám állni, majd színültig és úgy is, mjad kiönteném, kimosnám, és többször egymás után forralnék benne tiszta vizet, hogy a hypo maradványok rendesen eltűnjenek belőle.
Ezután nem érdekelne, ha mégis foltos maradt, használnám úgy ahogy.
Azt nem írtad, hogy az alja kívülről, vagy belülről színeződött el. ha kívülről, az csak szépséghiba, és létezik az a szappanos fémszivacs, amivel tökéletesen lehet lábasfeneket, oldalat tisztítani.
ha belülről, akkor a az elpárolgott víz után maradt vízkő égett oda, amit legjobban ecetes áztatással tudsz eltávolítani. Persze türelem is kell hozzá, míg feloldódik.Ecetet és szódabikarbónát együtt ne használj, mert közömbösítik egymást.
"VIM súrolópor + fémdörzsi. Tény, hogy nem elég "simogatni", jó erőt kell kifejteni mikor dörzsölöd , súrolod, de a VIM csodákra képes."
Utána meg dobhatod ki az edényt, mert teljesen összekarcolódott a belseje és minden leég benne ettöl kezdve!
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!