Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Ki hogyan csinálja a fagyit...

Ki hogyan csinálja a fagyit fagyigép hiányában?

Figyelt kérdés

Rákattantam a fagyira és itthon szeretném csinálni mert rámegy a gatyám is napi féldobozt tuti megeszek.

Az első fagyi receptem a következő volt:

8tojás sárga cukorral kikeverve közben az 5 dl tej az 5dl tejszínnel melegszik majd kicsit kihűtöm és belekeverem a tojássárgáshaboscukros cuccba majd kicsit visszateszem melegedni de vigyázva ne forrjon nehogy összerántsa. Eddig szép meg jó csakhogy mikor megfagyott kicsit ilyen kásás/vizes lett,olvastam hogy kevergetni kellene (ugye fagyigép hiányában) csak azt nem tudom hogy ha ugyan ezt a receptet fagyigépbe csinálnám akkor nem lenne ilyen kásás/jeges/vizes?? Illetve legközelebb csak tejszínnel és mascarponeval csinálnám mert lehet a tej miatt lett ilyen vizes. Kinek mi a tapasztalata?



2017. jún. 19. 18:13
 1/4 anonim ***** válasza:
2017. jún. 19. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ahh szóval kell a kevergetés mert ezért lett nekem is kristályos.
2017. jún. 19. 19:07
 3/4 anonim ***** válasza:

Soha nem lesz olyan, mint az igazi, ráadásul otthon kell lenni hozzá és folyamatosan kevergetni stb.

Kinek van erre ideje?


Ezért inkább én veszem. Amit te leírsz, annak árából jó minőségű fagylaltokat lehet kapni pl. az Aldiban, és akkor még a belefektetett munkaidő, energia és a mosogatás nincs is belekalkulálva.


Ezért inkább hanyagolom.

2017. jún. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nekem sem jött be a folyamatos kevergetés.Azt ígérték,ha 4 órán keresztül,félóránként jól összekavarom,akkor nem kristályosodik már ki... Ja! Csak a férjem majdnem felhozta a flexet a garázsból,annyira kőre fagyott.
2017. jún. 24. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!