Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A bodzaszörp mitől áll el?

A bodzaszörp mitől áll el?

Figyelt kérdés
Olvastam recepteket a neten, de egyik sem írt sem tartósítőszert, sem dunsztolást. Akkor mitől áll el a télire eltett bodzaszörp?

2016. máj. 21. 12:44
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
cukortól
2016. máj. 21. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
93%

Hőkezelés, cukor. Csak a hőkezelés is jó tartósító módszer, minden befőttem csak gyümölcsből, zöldségből áll, semmi nincs hozzáadva, víz sem, nemhogy cukor vagy tartósítószer. Kuktában hőkezelem a lezárt üvegeket s remekül elállnak.

Ha majd esetleg szörpöt akarok eltenni, azt is átfuttatom a kuktás kezelésen, az biztos.

2016. máj. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Magyarul nedves dunsztot alkalmazol. Ezt értem. Pont az furcsa, hogy a neten talált receptek egyike sem írja ezt.
2016. máj. 21. 15:44
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én soha nem csinálok vele semmit azon kivül, hogy tisztán dolgozom vele és elég cukrot teszek bele. Hidegen töltöm csavaros tetejü üvegekbe minden tartósítószer nélkül, lezárom és hüvös helyen tárolom.

Egy évig mindenképpen eláll, de éppen tavaly találtam egy akkor 3 évest, ami véletlen hátulra került. Ennek sem volt semmi baja, éppen úgy elfogyott, mint a másikak.

2016. máj. 21. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nekünk a hűtőben is erjedni kezdett néhány hónap után. Pedig teszünk bele cukrot rendesen.
2016. máj. 21. 19:11
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
A 4-es vagyok újra: elfelejtettem írni, hogy a bodzaviragot csak akkor szabad szöprnek szedni, ha elötte legalább egy napig nem esett az esö, és napos idöben. Megmagyarázni nem tudom, de ha esö után vagy borult idöben szeik, akkor megerjed.
2016. máj. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Az én bodzám citromsavtól áll el

12l

2017. jún. 5. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!