Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tudok még javitani az elsózott...

Tudok még javitani az elsózott savanyúkáposztán?

Figyelt kérdés
2008. szept. 21. 13:41
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
én ha elsózok valamit, beleteszek egy kis krumplit, az felszippantja a sót, persze főzés közben, utólag nem nagyon
2008. szept. 21. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
87%
Én egyszer elsóztam valamilyen ételt (már nem tudom mi volt az), és szódabikarbónát raktam bele.
2008. szept. 21. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is a krumpli-trükköt ismerem elsózásra :)
2008. szept. 21. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%
a savanyúkáposztát ilyenkor többször átmossák vízzel, a krumli-ötlete én csak kész ételekkel ismerem
2008. szept. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
97%
Az előttem szólónak igaza van, át kell mosni, hogy kijöjjön belőle a só. Máshogy nem megy.
2008. szept. 21. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

TIPP: legközelebb csak a kész ételt sózd. De ha már elsóztad akkor a krumpli segít, ahogy előttem mondták.


De mondok még jobb tippet. Én semmit sem sózok, egyáltalán. (sótlan diétát tartok) Helyette kis citromlét, fokhagymát rakok a készételbe, melyek nagyon jól kiemelik az ízeket. És természetesen gazdagon fűszerezek minden ételt. Én már nagyon megszoktam az alapanyagok természetes sótartamát, a sózás nekem pl. már túl erős. Amúgy a túl sok só elvizesíti a szervezetet és megemeli a vérnyomást...

2008. szept. 23. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!