Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Zsiradék helyett?

Zsiradék helyett?

Figyelt kérdés
Próbálok nagyon kalóriaszegényen sütni, de nem tudom hogy a vajat mivel váltsam ki kelt tésztákban. Semmilyen zsiradék nem jöhet szóba. Hallottam már az almaszószról, de nem tudom hogy kell elkészíteni és hogy ennél a sütinél beválik-e. Ötletek?

2016. jan. 31. 11:47
 1/6 anonim ***** válasza:
Ennél a sütinél... - melyiknél? A többi összetevőt és azok arányait látva könnyebb lenne tanácsot adni.
2016. jan. 31. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

A vajat, illetve egy részét minden további nélkül lehet natur joghurttal helyettesíteni - ezt sokszor csinálom, minden esetben jól müködik, az íze nem vátozik, viszont nagyon kellemes, önnyü állagú lesz.


Az almaszószt ismerös használja, szerintem az is jó, de én még nem próbáltam ki.

Az almaszószhoz az almát (meghámozva és kimagozva) összedarabolja, nagyon pici vizet öntve alá teljesen puhára párolja, a folyadékot amennyire lehet elfözi, így kb mustár sürüségü pépet kap - ezt használja sütéshez. lehet nagy adagoakt is készíteni belöle, forrón üvegekbe töltve és száraz dunsztba téve, vagy akár fagyasztva is sokáig eláll.

2016. jan. 31. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ! Kelt tésztában is alkalmas a joghurt vaj helyett?
2016. jan. 31. 16:26
 4/6 anonim ***** válasza:
Igen, nekem ott is bevált.
2016. jan. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
52%
Nekem a kókuszolaj bevált sok esetben, használható mindenféle süteményhez. Azt olvastam a kelthez is tökéletes !
2016. febr. 1. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Utolsó: mivel a kérdezö a zsiradék mennyiséget csökkenteni akarja, ezért a kókusz- vagy bármilyen egyéb olaj nem jó ötlet a vaj helyett!
2016. febr. 1. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!