Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Házi főzésű lekvárokhoz...

Bőle Sándor kérdése:

Házi főzésű lekvárokhoz lehet-e sürítőnek zselatin helyett utifű maghéjat használni? Ha igen, hogyan?

Figyelt kérdés
Az utifű maghéjat ha vízbe tesszük, gyorsan besüríti. Vajon ha forró lekvárba keverjük, azt is képes süríteni? Mi legyen az arány ?
2015. júl. 17. 18:56
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Lekvarba miert kell zselatin? A lekvart nem addig fozzuk amig a megfelelo suruseget el nem eri?
2015. júl. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Van, aki zselésen szereti, nem sűrűn... Vagy nem főzi sokáig. Ezt mind el tudom képzelni :) Én se zselésítem, de kinek mi tetszik.


Nos, az tuti, hogy sűríti, mindent sűrít, amiben nedvesség van... De nem lesz zselés, arra a zselatin és szokásos növényi megfelelői, valamint a konjac liszt képes (hogy az mekkora poén anyag :D s pici kell belőle).

Lekvárba nem tennék útifűmaghéjat, lehet, hogy ez egyéni dolog, de én érzek rajta egy olyan enyhe mellékízt, ami az édes dolgokhoz nem passzol.


Egy kicsivel kísérletezhetsz. Senki meg nem mondja, mennyivel lenne olyan, amilyennek akarod, azt se tudjuk, a lekvár milyen. Ha az én meggyfámról csak összeturmixolom a gyümölcsöt, zselé lesz, főzni se kell, na abba momentán nem kéne semmilyen sűrítő...

2015. júl. 17. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
49%

A lekvar az lekvar! Nem rakunk bele semmifele suritoanyagot, hanem keszre fozzuk es ennyi.


Amirol itt szo lehet, az a dzsem (aminek koze sincs a lekvarhoz).


Ha meg csak valami teljesen egyedi gyumolcsos trutymakrol van szo, akkor abba mindenki azt tesz bele, amit gondol.

2015. júl. 18. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!