Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » 1 csomag zselatinhoz mennyi...

1 csomag zselatinhoz mennyi víz kell?

Figyelt kérdés
A csomag 4 dl-t ír...viszont én normál torta tetejére szeretném önteni, úgy, hogy már elve lesz a torta tetején 20 dkg gyümi, ami sztm eleve levet enged?Biztos 4 dl-ben oldjam fel? Még soha nem tettem torta tetejére zselatint, így nem tudom mennyire megbízható a csomagoláson írt info

2014. jan. 18. 21:34
 1/1 anonim ***** válasza:

Akkor oldd fel 3 dl-ben.

Tényleg elvizesíti, és ráadásul az ajánlott arányok általában gyenge eredményt produkálnak.


Egyébként tortazselé bizonyos szempontból jobb lenne, csak abból még jóval több (erősebb arányú) kell, mint az ajánlásába le van írva. Akár 3-szoros mennyiséggel is lehet dolgozni, mert szarok a receptek.


(A tortazselé szénhidrát alapú, algakivonatból van, és nem lép reakcióba a gyümölcsökkel. A zselatin meg fehérje alapú, ami nem igazán bír egyes gyümölcssavakat, reakcióba lép velük, és tönkremegy a zselé.

De azért nem kell olyan komolyan venni, ha elég erős az aszpik, akkor nem teszi tönkre semmilyen gyümölcs.)

2014. jan. 18. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!