Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A fritőzben sült krumplinak...

A fritőzben sült krumplinak miért van másabb íze, mint a gázon, serpenyőben sültnek? A vendéglátóhelyeken miben sütik, és mi a praktikája, hogy olyan finom íze van?

Figyelt kérdés
2010. márc. 24. 10:50
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert a fritőzben sokkal forróbb az olaj.

Igy a krumpli kivül ropogós, belül puha lesz.

2010. márc. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Az elsönek igaza van, hogy a titok a forró olaj. De ezt otthon is meg tudod csinálni, ha pár dolgot betartasz. Elösözr is SOK olajat kell felforrósitani és CSAK annyi (olyan kevés) krumplit beletenni, hogy az olaj forrása ne álljon le. Ha megsült, akkor paprtörlöre kell szedni és csak tálaláskor sózni.
2010. márc. 24. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Vendéglátóhelyen a sült krumplinak azért van más íze, mert ugyanabban az olajban mást is sütnek, tehát átveszi az olaj a húsok zamatát.Pl.ha friss az olaj, akkor nem is lehet olyan pirosra és ízesre sütni, mint amikor már kicsit használt.(vendéglátós vagyok)
2010. márc. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

a krumplisütés praktikája amúgy az, hogy először 130 fokon (alacsony hőfokon) süsd át a krumplit (kb 6 perc) emeld ki pihenni a tállal együtt.... szépen átfő belül a burgonyád, majd 180-fokra tedd vissza és MOST süsd szép aranybarnára kb 3 perc alatt...


kipróbáltam


két ütemet sütöttem ki

az elsőt elősütéssel, majd pirítással

a másodikat simán pirítással aranybarnára rögtön 180 fokra


eredmény:

első krumpli

könnyű, ropogós, kicsit hólyagos felületű (amennyire azt kell)


második ütem krumpli:

nehéz, belül nyers, kívül égett


az ízük is teljesen más volt, szóval


KÉTSZERSÜTÉS!!!!!!!!!!!!!

2010. ápr. 5. 03:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!