Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » A serpenyokbe a szakacsok...

A serpenyokbe a szakacsok mert tesznek sot es azt melegitik a serpenyobe?

Figyelt kérdés
2015. máj. 15. 15:23
 1/3 anonim ***** válasza:
Nem igazán értem a kérdésed. Mikor teszünk csak úgy sót a serpenyőbe? Hol láttál te ilyet?
2015. máj. 16. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
szerintem cukrot tesznek bele és karamell lesz belőle
2015. máj. 16. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%
Én szakács ismerősömtől hallottam róla. Nem vettek tapadásmentes edényeket, hanem az új fekete (azt hiszem öntöttvas) serpenyőket feltették a tűzre, mikor füstölt, akkor vastagon teleszórták sóval, addig melegítették, amíg nagyon sötét nem lett. Utána a só ment a kukába, és olajos konyharuhával áttörölték a forró serpenyőt. Ezt párszor megcsinálták, és utána nem tapadt bele a semmi. Ha jól emlékszem, nem is szabad vízzel mosni, csak szárazra törölni. Nála láttam otthon ilyen serpenyőt "akció" közben, tényleg hihetetlen volt, hogy egy sima vas serpenyő.
2015. máj. 17. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!