Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Csak nekem lesz nyúlós és...

Csak nekem lesz nyúlós és nyálkás a frissen elkészített zabkása?

Figyelt kérdés

Pár napja kattantam rá, finom, de mindig olyan nyálkás, nyúlós.. pedig frissen csinálom és frissen fogyasztjuk.


Eddig tejjel és 1 kanál mézzel-pici fahéjjal csináltam. Van valami trükkje, hogy jó legyen?


2010. febr. 4. 22:43
 1/6 anonim ***** válasza:

én szeretem, hogy olyan ragacsos, szerintem úgy normális, mivel a kioldódó keményítőtől lesz olyan


minimalizálhatod a ragacsosságot, ha téged zavar, ha nem főzöd készre, hanem kis lángon keverés nélkül bugyogtatod kb 5-6 percig, aztán lezárva hagyod pihentetni 10 percet, ami alatt megduzzadnak a szemek


próbáld ki úgy, hogy a kész kásába reszelj bele egy almát és ha van, akkor még egy marék mazsolát, ami szépen megduzzad benne - isteni, imádom :P

2010. febr. 5. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Hálásan köszönöm a válaszod! :) Kipróbálom! :)
2010. febr. 5. 10:32
 3/6 anonim ***** válasza:

zabkorpából csinálod? mert ha igen, azt én forró tejjel felöntöm, és megduzzad amolyan tejbegríz állagúra. teszek bele vaníliát és édesítőszert (én cukrot nem ehetek), és ahogy az előző is írta, pl. almát. isteni!

finom még fahéjjal is.

2010. febr. 5. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nem, én zabpehelyből. De kipróbálom a zabakorpát is, köszi hogy írtál :)
2010. febr. 5. 13:37
 5/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit! Én imádom a zabkorpát. Nem is nagyon használok lisztet már. Ezzel habarom a főzeléket, ebből csinálok palacsintát (lepényt). (Cukorbeteg vagyok, és száműznöm kelleltt a finomlisztet. A graham-liszt viszont nekem nem jött be a fenti célokra. Csak kenyeret sütök belőle, arra viszont kiváló.)


Hú, tökre megéheztem :) Citromos-vaníliás joghurttal is milyen finom a zabkorpa...

2010. febr. 5. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Kösziiiii :) az ötletet is. Joghurttal is kipróbálom. Egyelőre csak a zabpelyhet, mert ez van itthon.
2010. febr. 5. 14:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!