Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Házilag hogyan lehet fagyit...

Házilag hogyan lehet fagyit csinálni? Gép kell hozzá? És a gépek egyféle módon működnek, vagy van többféle módszer?

Figyelt kérdés

2014. aug. 23. 21:21
 1/4 anonim válasza:
Akkor finom, ha géppel csinálod, de nekem pl nagyon hamar tönkrement a fagyigépem. Szerintem hasonló elven működnek ezek a gépek.Ha nincs gép, akkor is lehet fagyit csinálni, tejszin legyen az alapja, csak így nem lesz a fagyasztás után olyan krémes az állaga.A neten talász olyan recepteket is, amik fagyi gép nélkül készülnek.
2014. aug. 23. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A fagyikészítés lényege, hogy a fagyit keverni kell, hogy a jégkristályok feltöredezzenek fagyás közben. Gép nélkül is lehet, olyankor fél óránként ki kell venni és megkeverni. Ezen belül hallottam olyan módszerről is, hogy zárható műanyag tasakba teszed a tésztát és összerázod.
2014. aug. 23. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem nincs gépem, egy doboz tejszint felverek habbá, 1 joghurtot elkeverek citromlével, vagy puha gyümölccsel (málna, eper), kevés cukor és citromlé, majd a kettőt összekeverem és mélyhűtőbe teszem, fél óránként megkeverem és kb 2 óra alatt már ehető a fagyi.
2014. aug. 24. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
de én hallottam olyant, hogy vizes fagyi, meg olasz fagyi, meg főzött fagyi, stb. Van valahol egy jó összefoglaló, hogy milyen fajták vannak és melyik milyen? Szóval nem az érdekel, hogy málnás meg csokis, hanem hogy milyen típusúak vannak. A jobb cukrászdákban milyent szoktak árulni?
2014. aug. 25. 11:23

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!