Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi legyen egy fűszercsomagban?

Mi legyen egy fűszercsomagban?

Figyelt kérdés
Kezdő háziasszony lévén, milyen fűszereket kell vennem?
2008. júl. 10. 17:19
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Só, szemesbors, őrölt bors, köménymag,őrölt vagy szemes, babérlevél, pirospaprika, én sokat használok majorannát, sok olaszos ételt készitek ehhez kell oregáno. Legyen otthon még vegetád.Nagyjából ez az alap, a különlegesebbekhez úgyis különlegesebb fűszer kell, abból meg fölösleges bespájzolni, majd akkor megveszed amikor éppen kell. Ja, még tarts otthon fahéjat is. Azt hiszem kb ennyi...
2008. júl. 10. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Az első válaszoló nagyon helyesen írta, én csak egy kicsit kiegészítené a saját tapasztalatímmal:

majoranna, rozmaring, kakukkfű és zsálya

A sült kacsa egyenesen mennyei lesz a só, bors, rozmaring, kakukfű és zsálya egyvelegétől. A férjem egyenesen imádja :-), ezenkívül rozmaring kell a halas ételekhez.

Amúgy ha nagyon kezdő vagy érdemes néhány fűszerkeveréket és leveskockát beszerezni, mert néha jobb biztosra menni, mint kisérletezni.

A fokhagymaport meg azért szeretem, lehet hogy elfelejtesz fokhagymát venni, az meg mindig jó ha van egy kis letétben. Én ilyen alapon tartok a szekrényben szárított petrezselymet és kaport is.

2008. júl. 10. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Mi nem szeretjük sem a halat, sem a kacsát.
2008. júl. 10. 19:39

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!