Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mit lehet tenni 200gr főtt...

Mit lehet tenni 200gr főtt kókuszreszelékkel?

Figyelt kérdés
Vettem kókuszreszeléket, hogy kifőzzem, hogy kókuszos tejet igyak, mert a kókuszlevek drágák és alig van kókuszízük. Amit főztem az jó lett, de mit csináljak azzal, ami megmaradt? Olyan az íze, mint a friss kókusznak, és mintha diétás lenne. :))

2013. aug. 6. 16:11
 1/7 anonim ***** válasza:
Csinálj belőle kókuszgolyót. Vagy hús panírját is csinálhatod belőle zsemlemorzsa helyett, jellegzetes (szerintem finom :)) íze lesz
2013. aug. 6. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Palacsinta tésztába belekevered és kisütöd :
2013. aug. 6. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is szoktam kókusztejet készíteni :) A megmaradt reszelékkel sok dolgot lehet csinálni. Olykor magkenyérbe vagy sütibe teszem, most a spenótfőzelékbe raktam és összeturmixoltam, de ha más ötletem nincs, akkor kókuszkrémet csinálok belőle citromlével és -héjjal, vaníliával, mazsolával, valamivel édesítve (méz, lekvár, xillit, másoknál ugye lehet cukor vagy édesítőszer)...


Diétás alatt nem tudom, mit értünk, valamivel kevesebb zsír van benne (sose tudom meg, hogy válnak szét a tápanyagok ilyenkor), de azért egy gyöngített olajos mag is tartalmas. Bár szerintem a kókuszzsír is diétás, szóval ez definíció kérdése és személyfüggő :)

2013. aug. 6. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Kokuszkocka,kokuszgolyo, hazi raffaello, kokuszos kevert suti stb. De ha legmentes dobozba teszed elall egy darabig.
2013. aug. 6. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Én kókuszos csigát csinálnék most belőle. :)
2013. aug. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

kókuszkrém, amit piskótába tudsz tölteni

kókuszos csiga

müzlibe, joghurtokba, túróba is lehet keverni

raffaelo golyók

bounty kocka

kókuszkocka vagy golyó

tejberizsre is lehet tenni

gofri, muffin, palacsinta tésztába

kozák sapka

2013. aug. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Még azt találtam ki, hogy sima vanilia fagyiba is lehet keverni, így kókuszfagyi lesz belőle. A diétás alatt meg azt értem, hogy félig kifőtt az íze, olyan, mintha ízcsökkentőt tettem volna bele. (ízfokozó helyett) :)

2013. aug. 9. 14:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!