Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Milyen saláta öntetet csinálja...

Milyen saláta öntetet csináljak, ha finnyás vagyok?

Figyelt kérdés
Nem szeretem se a tejfült, se az ecetet és ugye a legtöbb öntet erre épül. A helyemben milyen salátát készítenétek?
2013. jan. 25. 13:30
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Keverj össze mustárt, mézet, olivaolajat meg esetleg még füszereket.
2013. jan. 25. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 szántóvető ***** válasza:
100%

[link]

ha öntet kell:

[link]

2013. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
joghurtot valamilyen füszer növényel
2013. jan. 25. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
74%

Én nem csinálnék, persze attól függ, milyen saláta.


- paradicsom cikkezve, cikkek félbevágva

- hegyes erős paprika

- mozzarella

- hagyma (póré, új, vörös, lila...)

- reszelt fokhagyma néha

- kockázott trappista

- feta (a sajtok közül valamelyik, néha mindegyik)


A paradicsom sós, fűszeres, csípős egyéb növényekkel kiázott leve megér mindent, bármilyen öntet (a feta sajt is, ezért az csak mellé szokott kerülni, tesz rá aki akar) csak tönkreteszi.


De szoktam a következőt is:

Egy fej jégsaláta felvágva

Egy sárgarépa reszelve

2-3 csomag mozzarella

2-3 ek mézet összekeverek 4-5 ek balzsamecettel, ezzel locsolom meg a salátát, majd egy kevés olívával. Tudom, az ecetet nem szereted, de a balzsamecetnek jellegzetes, erős íze van, a mézhez nagyon jól illik.


Joghurtos öntet? Vagy azt sem szereted? Ha nem, akkor valamilyen fűszerolaj (csinálj esetleg házilag, egy csipetnyi szarvasgombával, egyéb fűszerekkel áztasd hetekig az olívát mondjuk), vagy sima olíva fűszerekkel, esetleg mézes.

2013. jan. 25. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Akkor az olívaolajos receptek jönnek szóba neked. Ilyennel próbálkozz!
2013. jan. 25. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Olivaolaj, zúzott fokhagyma, só, bors! Csepregi Éva ajánlotta,azzal, hogy mindenki megkérdezi tőle, hogy milyen öntetet használ, ami ilyen finommá teszi a salátáját. Gondoltam, hogy én is kipróbálom. Isteni finom lett. Próbáld csak ki, nem fogsz csalódni!
2013. jan. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

3 ek olaj, fél citromlé ez 1 alap öntet ehhez mehet

bármilyen zöldfűszer, mustár, szójaszosz, erős pista, méz..

2013. jan. 25. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!