Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogy kell jostából szörpöt...

Hogy kell jostából szörpöt készíteni?

Figyelt kérdés
2008. máj. 29. 11:44
 1/2 anonim ***** válasza:
68%

Josta szörp receptet ugyan én sem találtam de mivel ez a gyümölcs az egres és ribizli keresztezéséből jött létre, ezért szerintem vagy az egres vagy a ribizli szörp recept alapján el lehet készíteni.


íme néhény recept:

Jó tanács ha szeretnéd télire eltenni, akkor minden üvegbe tegyél egy késhegynyi nátrium-benzonátot, majd tedd hűvös helyre az üvegkeet.


Egresszörp

Hozzávalók:

1 kg egres, 1 citrom leve, 1 mokkáskanál reszelt citromhéj, ízlés szerint cukor.

Elkészítés:

A megtisztított egrest megmosom, lecsöpögtetem, majd lábosba teszem. Befedem és saját levében, kis lángon puhára párolom. Ezután rácsavarom a citromlevet és rászórom a reszelt citromhéjat. Épp csak egyet forralok rajta, és ha kihűlt, turmixgépbe öntöm. Pépesre keverem, majd nagyon finom szűrőn lecsöpögtetem. Az így kapott gyümölcslevet ízlés szerinti cukormennyiséggel elkeverem, és szörpös üvegbe öntöm. A hűtőszekrényben, jól ledugaszolva, két hétig biztonságosan eltartható.

Jéghidegre hűtött szódavízzel vagy ásványvízzel hígítva fogyasztható, a nyári melegben rendkívül üdítő kellemesen savanykás íze miatt.



Ribiszke szörp


Hozzávalók: 1 kg ribizli, cukor


Elkészítés: Megtisztítjuk és megmossuk a ribizlit, összeturmixoljuk, és hűvös helyen egy napig pihenni hagyjuk. Másnap leszűrjük, megmérjük a gyümölcslevet, és ugyanannyi súlyú cukorral felforraljuk. 15-20 percig kis lángon főzzük, majd üvegekbe töltjük, és azonnal légmentesen lezárjuk.



Ribizliszörp

Hozzávalók:


1 kg ribizli


25 dkg meggy


cukor



Elkészítés:

Elkészítése: Megtisztítjuk a gyümölcsöket, alaposan megmossuk. A meggyet kimagozzuk. Összeturmixoljuk őket, és egy edényben, hűvös helyen egy napig pihentetjük. Másnap leszűrjük, megmérjük a gyümölcslevet, és ugyanannyi súlyú cukorral felforraljuk. 20 percig közepes lángon főzzük, leszedjük a habját, majd üvegekbe töltjük, és azonnal lezárjuk.

2008. jún. 2. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen, kipróbálom.
2008. jún. 2. 20:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!