Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Tartósitószer nélkül lehet e...

Tartósitószer nélkül lehet e paradicsomot befőzni télire?

Figyelt kérdés
2012. aug. 9. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
20%

Nem!

Gondolj bele, mitől állna el?

Bármi paradicsom mártást, levest, lecsót, akármit, amit főzöl, hűtőben tárolod, és csak napok kérdése, vagy elfogyasztod, vagy kidobod.

Akkor miből gondolod, hogy ha azzal céllal rakod el, hogy ez télire megy, akkor a paradicsom meggondolja magát és tartósítószer nélkül nem fog romlani?

2012. aug. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
48%

Az elsö hülyeségeket ir.

Természetesen lehet elrakni tartósitószer nélkül, csak ha befözted, azonnal, még forrón be kell tölteni nagyon tiszta (kiforrázott és NEM törölgetett, hanem lecsurgatott) csavaros tetejü üvegekbe, azonnal lezárni és száraz dunsztba (nagyobb dobozba/edénybe szorosan egymás mellé az üvegeket, és több rétegben takaróval letakarni, amig kihül az egész - egy nap) tenni.

Ha jó alapanyagból (egészséges, friss, nem rohadt és nem penészes), gyorsan és tisztán dolgozol, eláll uána akár évekig is.


Az elsö példáiban a paradicspmból készült dolgok nincsenek azonnal légmentesen lezárva, ezért romlanak meg. Mellékesen nálam ezek sem romlanak meg pár nap alatt, ahhoz azért ennél több idö kell.

2012. aug. 9. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim válasza:
69%
El lehet rakni, nekem anyukám mindig tartósítószer nélkül rakja el, és jóó évekig!!:)
2012. aug. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
33%

Úgy legyen!


Anyáink, nagyanyáink és én is belefőzzük a tartósítószert, rögtön lezárjuk, és ugyanúgy száraz dunsztba tesszük, akkor is előfordul esetenként, hogy egy-két üveg megromlik.


Majd az idő eldönti, hogy melyikőnk írt hülyeségeket!

2012. aug. 9. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
Mivel 30 éve NEM használok semmiféle tartósitószert, és csak nagynéha romlik meg egy-egy üveg valami (aminek az oka a meg megfelelö minöségü alapanyag, túltrágyaztott vagy hasonló, amit nem lehet látni, nem tökéletesen záródó üvegtetö, stb oka - és ezek miatt akkor is megromlik, ha telerakod vegyszerekkel), ezért szerintem értelmetlen tartósítószereket használni. Tapasztalatból mondom, nekem sem romlik el több, mint a szomszédomnak, aki igen masszivan vegyszerez mindent, amit eltesz.
2012. aug. 9. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Megprobálom,elvileg tényleg működnie kellene:))
2012. aug. 9. 19:55

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!