Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Nem sikerült vajat készítenem,...

Nem sikerült vajat készítenem, de miért?

Figyelt kérdés
Házi tejfölből természetesen. Egy alkalommal ugyan sikerült, de azóta se. Robotgéppel 10-15 percig kavartam és összecsapódott a vaj. Lehet, hogy csak tejfölből lehet, tejszínből nem? Ez az egyetlen gondolatom. Esetleg forral tej tetejéből sem?
2012. máj. 28. 13:58
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
én ugyan még nem csináltam, de úgy tudom tejszínből kell készíteni.
2012. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

tejszínből kell, a tejföl nem elég zsíros hozzá

(tejföl 20%, tejszín30%)

2012. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Eleve tejszínből érdemes hozzáfogni.

Tejfölből is lehet, ha kicsapódik, öntsd le a levét és csináld tovább! A végén hagyd a robotgépet és fejezd be kézzel!

2012. máj. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
2012. máj. 28. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Házi, tehát a leírtaknál jóval zsírosabb anyagból készítettem volna, ha sikerült volna.

A forralt tej zsíros tetejét, régen pillének nevezték, megvastagodik akár 1,5 cm vasragra is, no ezt próbáltam kiköpülni. Ennek legalább az 50%-a vaj. Gondoltam 2 legyet ütök egy csapásra, tejet is iszunk, vajunk is lesz. A vajat egyébként s ritkán vettem meg, mert túl drága.

Lehet, hogy az a baj. hogy már forralt tejről szedtem a tejszínt?

2012. máj. 28. 16:33
 6/11 anonim ***** válasza:
Igen, az a baj...tejszínből kell a vajat köpülni, friss tejszínből, amit itt arra értek, hogy felfőzetlen. Vajat köpülni két három napos tejszínből kell, amikor már épp egy picit kezd savanyodni. A friss édes tejszín az tejszínhabnak való.
2012. máj. 29. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 mustafa33 ***** válasza:
Nyers tejszínből. Lehet édesből is, savanyúból is.
2012. máj. 30. 01:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kedves "mustafa33"


"Nyers tejszínből. Lehet édesből is, savanyúból is."


A lényeg a nyers szón? Mert bizony volt, hogy forralt tej tetejével is próbálkoztam. Lehet, hogy akkor nem voltam sikere?

2012. jún. 1. 12:36
 9/11 anonim ***** válasza:
Nyers igen, azt jelenti, a felfőzött tej föléből semmiképp nem lesz vaj...
2012. jún. 1. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 mustafa33 ***** válasza:
Igen, ahogy ceruzaelemér is megerősítette.
2012. jún. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!