Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Igaz, hogy a kötözött sonkáról...

Igaz, hogy a kötözött sonkáról még a főzés előtt célszerű lehúzni a hálót, hogy miután megfőtt ne ragodjon bele?

Figyelt kérdés
És így főzés közben, nem fog szétesni?
2012. márc. 25. 17:27
 1/10 anonim ***** válasza:
91%
Igen, én is leszoktam venni, hogy ne följön bele a sonkába, és soha nem esett szét eddig.
2012. márc. 25. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
97%

én hálóstól szoktam megfőzni, de még melegen lefejtem róla, mert mire kihűl, tényleg belegyógyul az a gumis vacak.ilyenkor még könnyen kijön a rostok közül. utána visszteszem a sonkát a levébe, abba hagyom teljesen kihűlni.

volt, hogy én is előre leszedtem és a kötözött lapocka eldeformálódott háló nélkül főzés közben. nem tudtam szép szeleteket vágni, de lehet, hogy ez csak az én pechem volt.

2012. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 doboszoli ***** válasza:
100%

Azért van rajta a háló, hogy ne deformálódjon, nem dekorációnak!

Melegen vedd le, és vissza a lébe kihűlni, ahogy az előttem szóló-nagyon okosan- leírta.

2012. márc. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nem kell levenni, vele együtt főzöd, a lében hagyod kihűlni, és csak utána veszed le róla, persze óvatosan, nem lesz baj, nem fog szétesni a sonka. De a lényeg, hogy hidegen, a léből még felvesz, nem lesz száraz sem.
2012. ápr. 1. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 doboszoli ***** válasza:
Drága erzsimama, éppen a "visszaszívás" miatt vágódik bele a háló úgy, hogy szálanként kell leküszködni.
2012. ápr. 1. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
En evek ota,a kötözött sonkarol,szepen lehuzom a halot,betekerem foliaba,es a sütöbe teszem,nagyon finom ha kesz,idöközben ,kicsomagolom,es kicsit meglocsolom vizzel,ha kell.Az összes iz benne marad.Nem sült sonka lessz.
2012. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:

Kedves Utolsó!

Megírnád, hogy mennyi ideig sütöd fóliában, utána pedig mennyi ideig sütöd fólia nélkül a kötözött sonkát?

Vizes edénybe állítod és úgy locsolgatod, vagy tepsibe teszed?

Mennyi időnként locsolod?

Milyen hőfokon?


Előre is köszönöm a válaszodat!

2012. ápr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Vegül is ez nem sült,hanem parolt sonka,olyan az ize,mintha fött volna,csak az izek benne maradnak.Most utoljara,kb.1 es fel ora hossza volt a sütöbe,nem volt rajta semmi zsir,ha zsirosabb elöbb kesz.Locsolni nem nagyon kell,en csak ha idöközben megnezem hogy kesz-e,kicsit meglocsolom,de nem szükseges.
2012. ápr. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Folia nelkül nem sütöm,es 200 fokon,elektromos sütöbe.
2012. ápr. 9. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Bocsanat,nem vizbe allitom,csak tepsibe.
2012. ápr. 9. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!