Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Maradék hajába fött krumpliból...

Maradék hajába fött krumpliból mit csináljak?

Figyelt kérdés

Elég sok fött krumpli maradt máról és szivesen készitenék belöle a holnap rántott húshoz valamilyen köritést belöle. Lehetöleg olyat, ami nem túl bonyolult, nem zsiros és nincs benne még sokkal több kalória.


Köszi a tippeket.


2012. febr. 11. 18:02
 1/10 anonim ***** válasza:
71%
Krumplipüré!!Vagy süsd meg: vágd négybe és told be a tepsibe.Egy pici vizet önthetsz alá!Jó étvágyat!!
2012. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

Tartáros vagy síma majonézes krumplisalátát. Ha akarod lehet hagymával dúsítani.

Legjobb hozzá a fehér-hagyma, ha az nincs, édeshagyma, de a vöröshagyma is jó. Azt leszeled, besózod, majd kicsavarod, ecetes-cukros lében áztatod egy darabig a krumplival együtt. Majd leszűröd róluk a lét, és felöntöd a tartárral vagy majonézzel, fűszerekkel kevered. Pár órát hagyd a hűtőben, hogy összeérjen.

Rántott mellé sűrűn csinálok ilyet. Én szeretem.

2012. febr. 11. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Zsírban sült krumplis pogácsa - receptet a net-en találhatsz.

Vagy:készíthetsz egy jó besamellt, tehetsz bele tojást, kis só , bors, srecsendió, ételízesítő. Összekevered a krumplival, kizsírozott tepsibe teszed, és pirosra sütöd. Nagyon finom köret, többször készítettem már!

2012. febr. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Köszi, eddig a leginkább ami passzolna, az a sütöben átsütés, a többi igen erösen kalóriadúsnak tünik.

Ha van még más ötlet, aokkor szivesen veszem.

2012. febr. 11. 20:02
 5/10 anonim ***** válasza:
Kevés zsíron dinsztelj szálára vágott vöröshagymát, a kockára vágott héjában főtt krumplit kavard hozzá, sóval, borssal, kevés cukorral ízesítsd. Majd a legvégén egy kis citromlével, vagy ecettel locsold meg. Melegen tálaljuk sültek, rántottak mellé.
2012. febr. 11. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mindenkinek köszönöm, végül is a legtulsót szavazta meg a család, de a többit is ki fogom próbálni.
2012. febr. 12. 13:00
 7/10 A kérdező kommentje:
Az 5. válaszoló receptje nagy tetszést aratott, mégegyszer nagyon köszönöm.
2012. ápr. 15. 17:03
 8/10 anonim válasza:

Egy serpenyőben(palacsinta sütőben)süss meg két szelet füstölt szalonnát.Tegyél a serpenyő szélébe egy-egy kávéskanálnyi sót,és fűszerpaprikát!A meghámozott főttkrumlit felkockázva tedd bele,majd mártogasd! Megforgatod a zsírban és picit a sóspaprikában és minden falatkához szúrsz egy kiskocka sültszalonnát!Friss puha kenyérrel az igazi.

JÓ ÉTVÁGYAT!

2012. máj. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

BOCSI!

Az előbbi levelem,úgy írtam,hogy csak a címet olvastam. A címhez viszont klappol!

Üdv:NÁDJA

2012. máj. 1. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi, jó ötlet ez is.
2012. máj. 1. 21:28

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!