Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hol találhatnék kreatív...

Hol találhatnék kreatív "kinézetű", de egyben finom ételekhez receptet?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm unalmában szobrászkodott, töltött tojásra félbevágott paradicsomot tett, arra pedig majonézből pöttyöket - teljesen gomba kinézetű lett.

A férjemnek nagyon tetszenek az ilyen kreatív ételszobrok. Sajna szegényesnek bizonyult a fantáziám, így szeretnék ötleteket keresni, kérni.


Főleg a fentihez hasonló érdekelne, ami szobrászkodás is, de meg is lehet enni.


2011. ápr. 27. 08:22
 1/7 anonim ***** válasza:
Írd be a google-ba, hogy ételszobrászat, és találni fogsz olyan oldalakat, ahonnan ötletet meríthetsz!
2011. ápr. 27. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Azt már próbáltam, de sajnos csak olyanokat találtam, ami már a képzőművészet témakörébe tartozik inkább. Kézügyességem sajnos nincs, így elég nehezen tudnék delfint faragni egy zöldségből :(
2011. ápr. 27. 08:51
 3/7 anonim ***** válasza:
Kezdd azzal, hogy ízlésesen tálalod az ételeket. Szobrászkodni a legjobb salátákkal, gyümölcstálakkal, hidegtálakkal. Nem kell delfint faragni, sokféle reszelő meg egyéb konyhai szerszám van amivel feldobhatod az ételeket.
2011. ápr. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

ezt találtam

www.freshpics.blogspot.com/2008/12/creative-meals-for-kids.html

2011. ápr. 27. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
2011. ápr. 27. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Bármilyen ételt lehet gusztususon tálalni. Zöldségekkel tudod díszíteni könnyen az ételeket. Illetve még ami eszembejutott, hogy a rizst nagyon könnyen tudod formálni, bármilyen pohárba, tálba belenyomkodod és kiütögeted. Építhetsz belőle piramist is, a végén leöltöd pörkölttel, stb. Szóval rizsből könnyű várat építeni. :)

Plusz kipróbálhatsz különleges alapanyagokból ételeket. Pl csinálsz egy csirke steaket, amit banánlevélen vagy medvehagymán tálalsz sült banánnal. Ebből is ki lehet hozni érdekes dolgokat. Csak a fantáziádra van bízva. És a főzéshez nem kell recept. Lemész a boltba megveszed ami szép friss és elkészíted bárhogy. A recept is csak egy ember ízlését tükrözi.

2011. ápr. 27. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Én pl. tükörtojást szoktam a férjem készíteni úgy, hogy zöldségekből arcot meg hajat csinálok nekik. Van morcos tojás, meg nevetős. Paradicsommal, uborkával, zöldpaprikával nagyon sok mindent lehet csinálni.
2011. ápr. 27. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!