Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan lehet finom málnaszörpö...

Tician10 kérdése:

Hogyan lehet finom málnaszörpöt készíteni házilag?

Figyelt kérdés
Csak olyan receptet kérdek amit kipróbáltak!
2011. febr. 6. 15:04
 1/1 anonim ***** válasza:
A gyümölcsöt összetöröm (én krumplinyomóval szoktam - turmix nem jó!), minden kiló gyümölcsre ugyanannyi cukrot teszek és lefedve egy éjszaka (min. 8 óra) a hütöben tartom. Másnap sürü szitán vagy ruhán átszüröm, de nem nyomkodom ki. A lecsurgott levet felmelegitem, de nem forralom fel, melegen csavaros tetejü üvegekbe töltöm és azonnal lezárom. Így legalább fél évig eláll (tovább nem teszteltem, mert addigra elfogy), és friss gyümölcs ize van, nagyon finom. Nem tévedés, hogy se fözni nem kell, se tartósitószert nem teszek bele, de eddig még soha nem romlott meg egyetlen öveggel sem.
2011. febr. 6. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!