Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Hogyan kell vele capuchino-t...

Hogyan kell vele capuchino-t készíteni?

Figyelt kérdés

Már meg van jó pár éve a kávéfőzőnk, de ne tudjuk hogyan kell vele capuchino-t készíteni. Anyáék sima kávét szoktak, nem használják rajta azt a részt, de néha néha már én is iszom tejes kávét, és megőrülök, hogy nem tudom, hogyan kell ezzel a géppel tejet habosítani..:D

A leírás már réges rég elveszett.

Addig eljutottam, hogy van hozzá egy kis műanyag cső, amit a tejbe kell dugni, utána gondolom, elcsavarom az ezüstgombot jobb oldalt, és szerintem akkor kéne a tejet szívnia, de e helyett a tartályból kezdi a vizet felforrósítva a csészébe nyomni.

Akinek ilyen, vagy hasonló gépe van, vagy ért hozzá, kérem, segítsen!!

Találtam egy képet a gépről a neten:


[link]

imgurl= [link]


2011. febr. 3. 15:55
 1/3 A kérdező kommentje:

Valamiért rossz lett a link, bocsi, itt a kép:


[link]

2011. febr. 3. 15:58
 2/3 anonim ***** válasza:

Ezek a gépek felgőzölik a tejet, úgy habosítják.Tehát az teljesen jó hogy gőzt nyom ki, tedd alá a tejet egy pár másodpercre kicsit döntve és jó lesz.

De ha nem, akkor sajnos csak dísznek van ez a funkció.Sok gépnél (főleg az olcsóbbaknál) fordul elő az, hogy bár van habosító funkció, de nem jól működik mert kicsi a gőznyomás.

De ha esetleg nem jó, akkor vegyél elemes tejhabosítót!

1-2 ezer forintért lehet kapni és jól felhabosítja a tejet.


[link]

2011. febr. 5. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Egy kis habos tejet végül nagy szenvedések árán sikerült kipréselnem, ha csak egy kicsit tekertem el az ezüstgombot + próbáltam a tejet magasabbra emelni, hogy meginduljon a nyomás. De ha nagyon megtekerem nem értem, miért folyik víz? Vagy tekerjem meg kicsit, várjak, és csak fokozatosan fel a legnagyobbra?

Ilyesmi habosítónk volt, mint a linkben, csak annyira nem iszik senki a családban capuchinot, hogy az elem belefolyt, így tönkrement...Majd megpróbálom megfűzni anyáékat, fektessünk be egy újra.

Köszi a választ!

2011. febr. 10. 12:59

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!