Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Akik szeretitek a zsemlegombóc...

Akik szeretitek a zsemlegombócot, mi a legjobb receptetek? Mi a legjobb zsemle-liszt arány, és lehet-e réteslisztből is készíteni? Meg kell-e zsiradékon pirítani a zsemlekockákat hozzá?

Figyelt kérdés
Az is érdekelne, hogy leginkább melyik étel mellé vagy milyen mártással szeretitek a zsemlegombócot.

tegnapelőtt 14:43
 1/4 A kérdező kommentje:
Google már megvolt, de engem főként személyes vélemények érdekelnek, amik nincsenek fönn a neten.
tegnapelőtt 14:51
 2/4 anonim ***** válasza:
80%

Mi vadashoz szoktuk készíteni, nekem ez a (számunkra) tökéletes receptem:

5 db zsemlét felkockázok, sütőben megpirítom

4 tojás, 4 dl tej, 35 dkg liszt, só, bors (ezekből készítek egy nokedlitésztát)

1 fej hagymát 1 csokor petrezselyemmel apróra vágok és olajon megpirítom


Fentieket (zsemle, massza, hagymás-petrezselyem) összekeverem, 10-15 percig állni hagyom, majd gombócokat formálok és sós vízben kifőzöm, miután feljöttek a felszínre 1-2 percig főzöm még.


Serpenyőben kevés olajon átpirítom a kész gombócokat.

tegnapelőtt 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
29%
A google-ben kizárólag személyes vélemények vannak. Gondolod, hogy az interneten található recepteket robotok írják...?
tegnapelőtt 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Nagyjából úgy készítem, mint a 2-es, csak a zsemlekockákra szórok kevés füszerpaprikát is.

A zsemlekockákat feltétlen pirítsd meg, anélkül elég maszatszerü lesz, pirítva sokkal finomabb.

Tulajdonképpen még soha nem mértem pontosan, galuskatésztát kb annyit keverek be, amennyit galuskának szoktam és annyi pírított zsemlekockát teszel hozzá, ami legalább a fele mennyiség.

tegnapelőtt 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!