Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Mi a legjobb lecsó arány...

Mi a legjobb lecsó arány szerinted?

Figyelt kérdés
Hány darab paprika, hagyma, paradicsom?
jún. 25. 19:35
 1/8 A kérdező kommentje:
És van-e valami plusz, amivel feldobjátok?
jún. 25. 19:35
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nekem eléggé sajátos az arányom, egyáltalán nem olyan, mint másé, de én így szeretem, kicsit édeskésen, hagyma dominanciával. 3 óriási hagyma, 3/4 kiló paprika, és összesen 1 db nagy paradicsom. 1 pár kolbász. Olaj helyett szalonnával se rossz.
jún. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 L.. István ***** válasza:
100%
1/3-ad paradicsom, 2/3-ad paprika. Hagyma úgy ránézésre, felkarikázva, nem apróra vágva. A paradicsomot nem hámozom. Feldobva kolbásszal, nem lecsókolbásszal, hiába az a neve, lángolttal. A végén tojást keverek bele, nem az egészbe, csak amennyit épp megeszek. De a lecsó egy kimeríthetetlen téma, ahány ember, annyi lecsó :-)
jún. 25. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 L.. István ***** válasza:
100%
Ja igen, 3-as voltam, nuku zsír vagy szalonna (bár mindkettőt szeretem), csak olaj!
jún. 25. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
2 nagy fej hagyma felfőre vágva, 6 db paprika 3-4 paradicsom. Zsíron készítem, csípős kolbászt, virslit is teszek bele karikázva, a végén 1-2 tojást belekeverek. Fűszerek: pirospaprika, csípős pirosarany, só, bors, néhány karika erős paprika.
jún. 25. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A paprika-paradicsom arányt nem tudom, mert a lecsóalapot anyámtól szoktam hozni :) Egy Uncle Ben's-es üveg lecsó nekem 2 evés, ahhoz szoktam tenni 1 nagyobb fej lilahagymát, 3 tojást, illetve érzésre kolbászt vagy virslit. Előtte szalonnát sütök, annak a zsírjában készítem a lecsót.
jún. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
1 kg : 1 kg : 1 kg
jún. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Darabra nem lehet főzni mert nem egyforma.

60-40% paradicsom-paprika , nem szeretem ha túl híg de egyéni ízlés.

jún. 26. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!