Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Utólag érő fosóka szilvát fel...

Utólag érő fosóka szilvát fel lehet használni? Ha igen, minek érdemes megcsinálni?

Figyelt kérdés
Pár hete a vihar letört egy nagyobb ágat és tele volt gyümölccsel. Akkor még zöldek voltak a bogyók a letört ágon, ezért rajt hagytam, félrehúztuk az útból. Majd fel lesz dolgozva, összeaprítva a fa. Pár napja vettem észre, ahogy leszáradtak a levelek, a bogyók bepirultak. Kicsit fonnyadtak és kicsit savanykásak, de teljesen ehető, megkóstoltuk. Érdemes leszedni? Mit csinálnátok belőle?

júl. 4. 12:25
 1/3 anonim ***** válasza:
50%
Én jó hideg gyümölcslevest csinálnék frissen, a maradékból lekvárt, max kicsit több cukorral.
júl. 4. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
89%
Cefrébe pálinkának.Vagy szilvás lepényt
júl. 4. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
0%

Hát óvatosan, lehet benne bogár meg darázs.


Pálinka lehet, hogy praktikusabb lenne, mint a leves vagy valami pite én nem biztos hogy megenném.

Lekvárt nem tudom, de ha megerlyedt akkor már azt se.

júl. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!