Kezdőoldal » Ételek, italok » Konyhai praktikák » Halászlét szeretnék főzni...

Halászlét szeretnék főzni karácsonyra. Hogyan kell?

Figyelt kérdés

az egyik szakácskönyv szerint csak át kell "rottyantani" az alaplében? A másik szerint hosszasan kell, lassan főzni?

Mi az IGAZSÁG? Szeretnék nagyon jót készízteni szentestére. Segísetek!


2008. dec. 21. 18:32
 1/5 anonim ***** válasza:
92%

4 személyre: (1,5 kg hal)

3 közepes fej v.hagymát, 3-4 kis méretű fokhagymát az edénybe aprítom. adok hozzá 1-1 ek édes és csípős pirosaranyat, 2 halászlékockát, 1 ek vegetát., 1 kisebb paprikát, 1 közepes fej paradicsomot. ezeket kevés vízzel felrakom főni. ha felforr, teszek bele kevés őrölt paprikát. ha megpuhult a hagyma, az egészet összeturmixolom. ebbe a lébe fektetem az előre összedarabolt, lesózott halszeleteket. felengedem vízzel, kb 1 dl paradicsom levet adok hozzá és felforralom. 20-30 perc alatt a leves elkészül. a lángot csak egyszer vehetem vissza, (köz erősségűre), keverni nem szabad. a receptet a férjem diktálta le annó, kipróbáltam, isteni finomra sikerül minden alkalommal.

2008. dec. 21. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Én a bajai halászlét tudom:

4 személyre:

Fejenként 1/2 kg halat (pontyot), fejenként 1 apróra vágott hagymát bográcsba raksz, felöntöd kilónként 1,5 - 2 liter vízzel, és odarakod főni. Ha felforrt, hozzáadsz kilónként 2 púpos evőkanál pirospaprikát, és megsózod. Hagyd nagy lángon főni, teszteld a sót, hogy elég-e. 25 perc rotyogás után kész. Ha erőspaprikát akarsz beletenni, azt a vége felé kell.

Ehhez 4 emberre kb fél kiló halászlétésztát (gyufatésztát) kell kifőzni.

2008. dec. 21. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Úgy kell az igazi hallét főzni, ahogy az utolsó írja, ha kihagyjuk a tésztát, az az igazi tiszai halászlé. És nem kell bele alaplé meg mindenféle hókuszpókusz. Nem gondolod, hogy a Tiszán az egyszerű halászembernek paszírozó meg turmix volt a tarisznyájában???? A hallé bukéját a hal a hagyma és a pirospaprika utolérhetetlen kombinációja adja. Só és kész. Nem bors majoranna meg mindenféle fölösleges sallang.
2008. dec. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is az utolsókkal értek egyet. Annyit tennék még hozzá, hogy annál jobb a halleves, minél többféle halból készítjük!
2008. dec. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Minden választ nagyon szépen köszönök. Békés, örömteli Karácsonyi Ünnepeket és Boldog Új Évet kívánok.
2008. dec. 22. 09:08

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!