Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mennyire hizlal a natur tofu?...

Mennyire hizlal a natur tofu? Mennyit lehet belöle megenni egyszerre? Hogy eszitek, mivel ízesítitek?

Figyelt kérdés

2016. aug. 15. 16:14
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

A húsokhoz képest sovány nagyon, 70 kcal kb. 100g ehhez képest a csirkemell pl 110-120.


Mennyiség / 100 g

Kalória (kcal) 76

Lipidek 4,8 g

Koleszterin 0 mg

Nátrium 7 mg

Kálium 121 mg

Szénhidrát 1,9 g

Rost 0,3 g

Fehérje 8 g

A-vitamin 85 IU Kalcium 350 mg

Vas 5,4 mg D-vitamin 0 IU

B6-vitamin 0 mg B12-vitamin 0 µg

Magnézium 30 mg


Ellenben rostokban szegény - nem tesz jót így az emésztésnek. Zsírszegény, fehérjedús, sok vasat, kálciumot és a vitamint tartalmaz ez pozitívum.


Én leggyakrabban szezámmagos bundában eszem vagy miso levesben natúran. Pácolni szójaszósz fokhagyma szezámolaj és gyömbér keverékében szoktam de sok lehetőség van. Egyszerre én max 200-250 grammot tudok elfogyasztani, nagyon laktat.

2016. aug. 15. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Lehet magára enni? Vagy edesitővel meg aromával?
2016. aug. 15. 17:18
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem hizlal, kifejezetten zsírszegény, de sok benne a fehérje.


Édesítővel magában...hát, én biztos visszaköpném. Ázsiai ételekben amúgy nagyon szeretem.

2016. aug. 15. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Édesen is lehet enni, nyersen, kis vaníliával-citrommal is ízesítve ( + cukor/ édesítő). Ízre jó lesz, de a textúrája... Ha lereszeled, és kásába kevered, akkor finom :-) pl: kölestúró-gombóc-fa keress receptet

De nekem a kedvencem kicsit kinyomkodva, apró kockákban, olajjal- szójaszósszal, fokhagymával fűszerezve-pácolva, roppanósra sütve. Egy darab tofu (300-350 g) nálunk 4 adag. :-)

2016. aug. 15. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!