Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Honnan lehet azt megtudni,...

Honnan lehet azt megtudni, hogy a külföldi konzerv zöldségekben a zöldség GMO-s-e vagy sem?

Figyelt kérdés

Ráírva nincs, a vállalat weboldalán nem írják, se ezt, se azt.

De attól még lehet GMO-s, igaz?



#információ #GMO #konzerv zöldség
2016. ápr. 19. 19:24
 1/10 anonim ***** válasza:
83%

:D

Nem tudom, mik az elképzeléseid a gmo-s növényekről, de őszintén szólva én nem hiszem, hogy a tömeg élelmezésben létezik olyan kultúrnövény, ami nem gmo.

Sőt, mivel szabvány van, (méretet, alakot, tápanyagtartalmat stb meghatározva) konkrétan nemzetközi kereskedelmi forgalomba se kerülhet olyan, ami ettől eltér, tehát ha akarnál se tudnál nem gmo-t venni.

Pl nem tudsz venni Magyarországon, Hollandiában termesztett paradicsomot, ami nem genetikailag módosított.

Mivel a szabvány a módosítottakra van írva.

2016. ápr. 19. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Már hogy ne létezne!


Épp nemrég foglaltak le egy nagy szállítmány vetőmagot, amiről kiderült, hogy GMO-s volt, és meg is semmisítették. Szóval Mo-on egyáltalán nem lehet a tömegélelmezésben Mo-on termesztett GMO-s zöldség.


Hiszen éppen szól, hogy nem akarják Európába beengedni az amerikai termékeket.


De a konzervek más tészta. Gondolom. A külföldi konzervek.

Külföldön külön föltüntetik a konzerven, ha NEM GMO-s zöldségből készült. És harcolnak érne civil csoportok, hogy kötelező legyen ráírni mindenre, ha génmódosított alapanyagból készült.


Magyarul, hogy mindenki tudja, hogy mit eszik.

2016. ápr. 19. 20:32
 3/10 anonim válasza:
46%
Ételt eszik. Ez az egész gmo-s rettegés egy ostoba agyrém.
2016. ápr. 19. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
84%

Magyarországon GMO-s vetőmagot nem lehet árulni, ettől még külföldön termesztett olyan zöldséget lehet importálni nyugodtan.


Ezzel az extrém tiltással egy nagyon rövid nemzetközi lista tagjai vagyunk, ha nem lehetne GMO-zöldségeket importálni, akkor lóf.szt se ehetnénk úgy novembertől májusig :D


Amúgy az egész hiszti egy áltudományos vicc, nem találsz olyan embert, aki egyszerre GMO-ellenes és ért is a biológiához.

2016. ápr. 19. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Ha valaki nem tud a kérdésemre válaszolni, miért ír egyáltalán?


Nyugodtan meg lehet keresni az angol nyelvű cikkeket, tanulmányokat. Nincs elég, hiszen a független tanulmányok készítéséhez nehéz a pénzt a civil szervezeteken keresztül összegyűjteni.


A GMO propagálását meg ők maguk fizetik. Mégis egyre nagyobb szükség lenne az európai piacra, mert Amerikában sem lehet mindenkit megvenni.


Sajnos megpróbálnak csalni a vetőmaggal is, ki is derül ellenőrzéskor, le is foglaltak, meg is semmisítettek szállítmányokat.


Hogy nem lenne mit enni? Régen sem haltak éhen az emberek, eltették, amit lehetett télire. Nem a szupermarketben tartották a szorgalmas munkájuk gyümölcsét.


Mindegy; csak a kérdésemre szeretnék választ kapni


Igenis joga van az embernek tudni, hogy mire adja pénzét; vagy, hogy egyáltalán megvegye-e, teljesen mindegy, hogy milyen okból.


Aki akar, egyen GMO-osat, nem érdekel. DE rám ne tessék erőltetni.

2016. ápr. 20. 00:23
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Jó, jó, nyugi... Nincs gmo-s növény Magyarországon.

Helyette viszont van Mikulás decemberben.

2016. ápr. 20. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
77%
Mivel a nemesítés is GMO, sőt sokkal véletlenszerűbb és kiszámíthatatlanabb, így egész életedben GMO-t ettél kérdező. Tudom ezzel egy világ omlik össze benned és kétségbeesetten magyarázkodni kezdesz hogy az nem ugyanaaaaaz, de így jártál.
2016. ápr. 20. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

A nemesítés nem GMO.


NEM ettem egész életemben GMO-s dolgokat, szerencsére.


Nem is a GMO-ról van szó, se pro se kontra. Csak a termék eredetéről szóló információról.


Nekem nincs részvényem GMO-ból profitáló semmilyen cégben.Nincs hasznom abból, ha mások veszik, nem is érdekel.


Viszont tudni szeretném, hogy mit veszek, és ehhez föl kellene tüntetni az árun az eredetét. Nincs, ezért a kérdés.

A propaganda nem segít ebben.

2016. ápr. 20. 15:19
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező!

Ha nem is tetszik, akkor is igaza van a 7. válaszolónak. A gmo annyit tesz, hogy az adott szervezet genomja valamilyen módon módosításra került az eredetihez képest. Egy látványos példa mondjuk a banán:

[link]

Az, amit te banánként ismersz és eszel, annak szinte semmi köze a természetes banánhoz. De ugyanez elmondható szinte bármiről, amit csak eszel.

A nemesítés vagy a tenyésztés lényege is pontosan az, hogy megváltoztassuk a növények és állatok genomját, hogy a következő generációk valamilyen szempontból hasznosabbak legyenek számunkra. Csupán a módszer tér el, manapság sokkal célzottabban tudnak belenyúlni az élőlényekbe, és nem kell adott esetben akár évekig keresztezgetni, és közben imádkozni hogy szülessen egy olyan egyed, amiben minden tulajdonság megjelenik, amit mi szeretnénk.

Rengeteg importált zöldségünk vagy gyümölcsünk már eleve az ideszállítást sem vészelné át, ha nem módosították volna őket úgy, hogy tovább frissek maradjanak, íme vázlatosan a paradicsom példája:

[link]


Gyakorlatilag azért keresed hiába a címkét, hogy gmo-e vagy sem, mert bármi amit az ember termeszt, az valamilyen formában már módosított a vad típushoz képest. Mindent felcímkézni meg felesleges lenne...

2016. ápr. 20. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Szerintem, az eredeti definíciót kéne használnunk a GMO-ra. Amiben benne van, hogy a genetically modified organism az egy organizmus vagy mikroorganizmus, aminek a genetikai anyaga "has been altered by means of genetic engineering".


Bár tényleg nem szándékom a GMO-ról vitatkozni, de szerintem az európaiak félre vannak vezetve. Amerikában egyre nagyobb az ellenzők tábora, és a felmérések szerint már 93%-a a vásárlóknak igényelné a GMO-s termékek feltüntetését. Az eredeti definíció szerint persze.

Szükség van az európai piacra, mert ahogy megszavazzák, egy csomó terméket nem tudnak eladni.


Mindegy is.


Ezek szerint az élelmiszerfelügyelet nem vizsgálja a külföldi konzervek tartalmát, vagy ha igen, akkor nem íratja rá az eredményt.


Szóval csak magyar konzervet érdemes venni. Ebből a szempontból is.

2016. ápr. 20. 18:25

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!