Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A házi sajt hizlal?

A házi sajt hizlal?

Figyelt kérdés
Kis mennyiségben szoktam enni,de mégis kíváncsi lennék.

2016. jan. 25. 19:50
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne hízlalna? Ugyanabból van, amiből a gyári.
2016. jan. 25. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
39%
A sajt főként tejzsírból áll, a zsír pedig hizlal.
2016. jan. 25. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

A kalóriatöbblet hizlal.

A zsírdús, szénhidrátszegény cuccok igen jók fogyásra összetételük alapján, de a mérték azért számít (s a többi étel is, amit mellette eszünk, szénhidrátokkal pl. már nem annyira jó ez). A sajtot túl gyorsan tudom enni, zsíros, de nem laktat olyan jól, úgyhogy nálam az óvatosan kezelendő kategóriába tartozik, az olajos magvakkal együtt. De ha nagyobb lenne a (rugalmas) kalóriakeretem vagy jobban laktatna, akkor remek "fogyókúrás" étel is lehetne számomra. De így a tojás az, ami szintén igen zsíros és fehérjedús :)

2016. jan. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
39%
Mikor fognak már ezek a primitív kérdések elmúlni?
2016. jan. 26. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Minden hízlal, amit megeszünk, ellensúlyozni csak mozgással leadott kalóriákkal lehet.

A sajt nem éppen a fogyókúrás eledelek közé tartozik, bár vannak un. sovány sajtok, de azok meg olyan íztelenek, hogy kár megenni, mert egy csipetnyi élvezetet sem nyújt.

Hiába, a zsír mindenben az ízvivő anyag, ezért ajánlatos még a legszigorúbban vett zöldségalapú diétákban is némi olivaolaj használata.

Persze bűnözni mindig lehet egy kicsit :D

2016. jan. 26. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
64%

A sok zsírral még nincs baj, azzal remekül lehet fogyni, alacsony szénhidrátbevitel mellett. Ez sok embernek segíti az egész napos jóllakottságot kalóriadeficit mellett s az inzulint is segít alacsonyabban tartani.

A sovány sajt létjogosultságát személy szerint nem ismerem el, én normálisra gondoltam, amilyen egy érlelt jóféle sajt.

2016. jan. 26. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!