Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A túró meddig bírja, ha nincs...

A túró meddig bírja, ha nincs hűtőben?

Figyelt kérdés
A hörcsögömnek adok időnként túrót, mint fehérjeforrás. Egy részét mindig elraktározza. Ha reggel adok, estére sárgás és kemény, ilyenkor kiveszem, de nem tudom, lenne-e baja, ha tovább bent hagynám, mondjuk másnap estig. Szerintetek? Meddig bírja a túró hűtőn kívül?
2016. jan. 19. 14:41
 1/7 Trafó1 ***** válasza:
Átalakul sajttá , büdösödik romlik, szerintem nem kell minden nap adjál neki fehérjét, főleg ha raktározza és nem eszi meg.
2016. jan. 19. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
1 nap alatt megromlik mint bármilyen más tejtermék. A hörcsögöt meg ne kínozd hanem etesd neki való élelmiszerrel ! Ahogy a te szervezeted nem élne jól höritápon úgy az övé se bírja a te kosztodat!
2016. jan. 19. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

A tejtermékek nem romlanak meg egy nap alatt, ennyiben korrigálnálak előző...De a túró nem hörcsögnek való, azt szent igaz.

Kérdező :Más forrásból, pl hörcsögtápból fedezheted a napi fehérjeszükségletét is.

A túrógombóc egy finom kaja, de nem a hörcsögalomba becsomósodott túrógombóc :/

2016. jan. 19. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

A kérdésre szóló válaszokat köszönöm.

A helyes hörcsögtartásnak meg legyetek szívesek utánanézni, ugyanis a hörcsögöknek szükségük van fehérjére, amit vagy rovarokkal (lisztkukac, tücsök, garnéla stb.) vagy tejtermékekkel (túró, sajt, natúr joghurt stb.) lehet megadni nekik.

Egyébként nem minden nap adok, hanem heti kétszer-háromszor egy keveset.

2016. jan. 19. 18:11
 5/7 A kérdező kommentje:

#4 A te válaszod nem olvastam még, mikor írtam. Némely tápban van fehérje, de az közel sem ugyanaz és általában nem fedezi a fehérjeszükségletüket. Kivéve mondjuk az olyan tápok, amikben rendes lisztkukac van egyben. Viszont én képtelen vagyok bogarakkal etetni.. Nekem nagyon fontos az állataim egészsége, ezért egyiket sem bolti tápokkal etetem, mivel mindegyik borzalmas minőség, nem megfelelő arányban tartalmazza az állatoknak szükséges tápanyagokat és sok bennük az egészségtelen, vegyi anyag is. Inkább összekevertem saját magam a különböző magvakat és készítettem egy olyan eleséget, ami valóban jót tesz a hörcsögnek. Az előző néhány is egészséges, hosszú életet élt így le nálam, azzal a különbséggel, hogy ők inkább sajtot ettek. A jelenlegi viszont nem hajlandó sajtot enni, más fehérjét viszont igen, így lett inkább túró.

Azt is megválogatom, hogy én mit eszek meg.

2016. jan. 19. 18:21
 6/7 anonim ***** válasza:

Talán az Állatok /kisemlősök kategóriában autentikusabb válaszokat kapsz, mert ott hozzád hasonló gondos gazdikkal kommentelhetsz.

Amikor nekünk voltak hörijeink ( jó pár évig ) 1-1 falat keménysajtot elrágcsáltak, de túróval sosem próbálkoztam. Igaz régen volt :)

2016. jan. 20. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

A túró ugyanúgy jó, mint a sajt, a natúr joghurt, tejföl, kefir, tojásfehérje vagy akár a főtt csirkehús.

Azért nem a kisemlősök témakörbe írtam, mert a túró romlásának ideje nem oda tartozik. :)

2016. jan. 20. 20:32

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!