Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi teszi egészségtelenné a...

Mi teszi egészségtelenné a pizzát?

Figyelt kérdés

Üdv!


Ma rendeltem pizzát magamnak, és szórakoztató műsor híján csak elmélkedni tudtam evés közben :)


Megfogalmazódott bennem egy olyan kérdés, hogy mi teszi a pizzát valójában egészségtelenné? Sonkás gombásat ettem, véleményem szerint egyik összetevőjére sem lehet azt mondani, hogy egészségtelen, mégis a gyerekek azt tanulják a szüleiktől.


Tud valaki értelmes magyarázatot adni nekem?



2015. jún. 8. 13:57
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
64%

" holott az elődeink azon éltek.."


Ne haragudj, de ez ettol meg nem teszi egeszsegesse...

2015. jún. 8. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
42%

ez nem egyéni probléma, attól, hogy nem tudod a környezetedben élőkről, igenis elerjedt kór

egyébként meg nyugodtan le lehet pontozni, a fehér lisztnek akkor is magad az inzulin válasza, vagyis ha sokat eszel belőle bizony meghízhatsz

2015. jún. 8. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
82%
Valószínűleg az, hogy jólesik, könnyű nassolni, könnyű sokat enni belőle. Ha sokat eszel bármiből, egyoldalúvá válik az étkezésed, akkor az már nem egészséges.
2015. jún. 8. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
39%
Mert divat/mánia lett az ortorexia...,de már a gyógyításával is foglalkoznak, így már azoknak is ad biztos megélhetést.
2015. jún. 8. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
100%

Glutén, ez sokaknak probléma, még ha nem is kifejezetten érzékenyek rá.

Sok szénhidrát. Én el bírom viselni, sosem tűnt úgy, hogy bajom van vele, de azóta tapasztaltam, milyen kevéssel élni s az sokkal jobban esik, nem nyom le, energiát ad... Elég egyértelmű a választás tehát.

2015. jún. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
100%

A pizza nem egészségtelen. Túlzásba vinni a pizzaevést egészségtelen.

De ha kéthetente betolsz egy pizzát az teljesen rendben van.


Attól, hogy glutén van benne, még egészséges.

Attól, hogy laktóz van benne, még egészséges.

Attól, hogy szénhidrát van benne, még egészséges.

Attól, hogy zsír van benne, még egészséges.


Azzal, hogy ezek valamelyike miatt egyes emberek betegségük miatt egészségtelennek kiáltják ki, nem kell foglalkozni.



Egyszerűen változatosan kell kajálni, kerülni az agyonfeldolgozott élelmiszereket. A pizza elkészíthető teljesen normális alapanyagokból, nem kell rá pálmaolaj meg szója, meg édesítőszer.

2015. jún. 9. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Ha frissen készült, akkor csak a mértéktelen fogyasztás.
2015. aug. 16. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!