Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Mi a különbség a zöld, illetve...

Mi a különbség a zöld, illetve a fehér tea között? Melyik árt kevésbé a fogaknak (fog elszineződésre értem)?

Figyelt kérdés
2015. márc. 9. 14:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
A fehér teA ugyanabból a teanövényből van, mint a zöld tea, de más a megmunkálása, illetve szedni is csak pár napig lehet évente. Kisebb a tein (koffein) tartalma, lehet este is inni. Az íze sokkal làgyabb, enyhèbb. Szerintem a fogakat is kevésbé színezi el, de ebben nem vagyok biztos.
2015. márc. 9. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Koszonom a valaszod :) Azt tudom, hogy a zold tea nem olyan karos a fogakra mint a fekete tea, vagy egyeb teak.

De rengeteg teat iszom, napi 2-3 literrel, s gondoltam utana nezek, hogy mivel teszem kevesbe tonkre a fogaimat :)

2015. márc. 9. 16:33
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azért a zöld teából nem ajánlott annyit inni, ha a fogakat nem is színezi el. De nem ez volt a kérdès. :) Roiboos-t nem szereted esetleg? Abban nincs tein, és szerintem nagyon finom. Nekem most roiboos masala chai (indiai) van, imádom.
2015. márc. 9. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Igazából nem ismerem, nekem az a lényeg, hogy ne szinezze a fogaimat, mert napi 3-4 liter tea csak árt nekik :)
2015. márc. 10. 22:01
 5/5 anonim ***** válasza:
Úgy tudom, hogy a zöld tea kifejezetten jó a fogaknak, mert szerves fluoridot tartalmaz. Milyen más "teák" színezték el a fogaidat?
júl. 20. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!