Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A méz tényleg nem romlik meg...

A méz tényleg nem romlik meg soha?

Figyelt kérdés
Ha a boltban kapható mézek nem tartalmaznak semilyen tartósítószert meg adalékanyagot sem és sose romlik meg, akkor miért írnak rá szavatossági időt?

2015. jan. 10. 18:13
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól le van zárva, tényleg nem romlik meg,akár 1 millió évig is eláll! Spektrumtévén volt erről egy műsor nemrégen erről, úgyhogy én nem kételkedem benne.
2015. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
0%
Megromlik mert természetes élő anyagokat tartalmaz . A cukor és a só mivel élettelen ásvány ezek nem romlanak meg .
2015. jan. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
84%
Mert kikristályosodik,amit sokan romlásnak vélnek.Egyébbként minőségét meg őrzi... Tehát minőségét,nem a fogyaszthatóságát.
2015. jan. 10. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
18%
Azért írnak rá szavatossági időt,mert föltételezik,hogy nincs jól lezárva,am semmi baja nem lesz igy sem, csak bekásásodik néhány hónap után.
2015. jan. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Magas cukor- és alacsony víztartalma miatt a méz megfelelő körülmények között sokáig eltartható, és a mikroorganizmusok sem tudnak benne szaporodni. Emiatt a méz sosem romlik meg!
2015. jan. 10. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Ha szennyeződés mentesen van tartva, tényleg nem romlik meg.


Azért írnak rá szav.időt, mert hoztak egy olyan rendeletet, hogy ne kerülhessen élelmiszer kereskedelmi forgalomba e nélkül.


De már változik a helyzet, eddig cukrokon is rajta volt, de pont a napokban néztem az egyiket, és már vissza is hozták a klasszikus mondatok:

"Minőségét korlátlan ideig megtartja."

Valószínűleg egyre több valóban tartós élelmiszer kerülhet majd fel erre a listára, köztük a méz is, úgyhogy a jövőben valószínűleg azon se lesz szav.idő.

2015. jan. 10. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Itt van amiről beszéltem, hogy nem lesz mindenen kötelező a szav.idő:

[link]

2015. jan. 10. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%

Több mint 50 éves mézhasználat alatt egy alkalommal fordult elő, hogy a méz szeszes erjedésnek indult, de akkor még csórók voltunk és nem volt mézpergetőnk, vagy csavaros fedőbe épített pumpánk. És a család apraja-nagyja kanállal nyúlkált a mézbe pl. teakészítés közben többször is. A gyerekek még nem voltak olyan nagyok, hogy megtanulják, nem nyúlunk vissza a mézbe a tea megkeverése után ugyanazzal a kanállal. Így hígulhatott és szennyeződhetett a méz, és a nyári melegben megerjedt...

Amúgy, ha valaki jól ismeri a méheket és a mézet, az tudja, hogy a mézben van nátrium benzoát is. Maguk a méhek teszik bele (ők termelik) minimális mennyiségben. Nagyságrendekkel több nátrium benzoát van a propoliszban. A kaptárban megölt betolakodót (darazsat, muslicát, stb.) propolisszal vonják be a méhek, hogy ne induljon oszlásnak, és tiszta maradjon a kaptár.


Mivel a méz biológiailag aktív anyagokat is tartalmaz, ezek összetétele folyamatosan változik benne. Biológiai értéke meredekebben csökken, mint élvezeti értéke. Ha helyesen kezeled, és csak tiszta és száraz eszközzel nyúlsz bele, megromlani soha nem fog.

Ha a biológiailag aktív anyagai miatt, az egészséged érdekében fogyasztod, akkor 2 évesnél idősebb mézet ne vegyél!

2015. jan. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!