Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van különbség a készételek és...

Van különbség a készételek és a készen forgalomba hozott ételek között?

Figyelt kérdés

Ha igen akkor mi a különbség a kettő között?

Valamint Írnátok nekem mindegyikre példákat?

Köszönöm!



#különbség #étel #készételek #forgalomba hozott
2014. febr. 22. 06:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Mármint készétel, ami valami konzervcucc, és készen foralomba hozott, azaz mondjuk egy ételszálító cég, étterem?
2014. febr. 22. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Hát valami ilyesmire gondoltam hogy pl.:kozerves termékek,vajkrémek,öntetes saláták,kész lasagne,hőkezelt májkrém,tej....

Van különbség vagy kukába való az egész?

2014. febr. 22. 09:01
 3/6 anonim ***** válasza:

Hogyne lenne különbség.


A konzervek, fagyasztott cuccok tele vannak olyan anyagokkal, amik azt szolgálják, hogy így elkészítve is sokáig elálljanak, a fagyasztottakat gyorsan, egyenletesen lehessen megsütni, és hogy minél olcsóbb szemetet tudjanak minél drágábban eladni.

Tartósítószerek, állományjavítók, savszabályzók, térfogatnövelők, homogenizáló anyagok, ízfokozó anyagok, ami elhiteti az agyaddal, hogy milyen finom, állományjavítók, amitől a szinte zsírból álló hús is soványabbnak hat, stb, stb, sorolhatnám még a néha mérgező guargumitól kezdve a néha radioaktívan sugárzó színezékig.


Ilyet otthon nem tudsz előállítani, egyrészt mert ezek az anyagok külön kiskereskedelmi forgalomban nem kaphatóak, másrészt mert ha te magadnak készítenéd, biztos nem a legszemetebb cuccokkal etetnéd saját magad.

2014. febr. 22. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hát ez igazán fantasztikus :-(!Köszönöm a választ!

akkor tehát marad a friss zöldség,gyümölcs ,hal,csirke pulyka....

Tudnál nekem még felsorolni olyan ételeket ami:-nem feldolgozott

-nem tartósított

-nem készétel

-nem zsíros és nehéz

-kis ch tartalmú

-gluténmentes

-nincs benne cukor vagy csak kevés

Előre is Nagyon Szépen Köszönöm!!!

2014. febr. 22. 10:15
 5/6 anonim ***** válasza:

Uh...

Ez nem egy egyszerű étrend, ha változatosan akarsz enni!


Étel, ami nem készétel, és nem feldolgozott??!!

Abba gyakorlatilag az "élő ételek" férnek bele.

[link]


Hal, csirke, pulyka, (ezzel az erővel lehetne sertés, marha, bárány, kecske bármi) az viszont feldolgozott, és készétel, nyilván, ezek egyikét se nyersen fogod megenni.


Kis szénhidrát tartalmú: Ebbe viszont a nyers nem fér bele, ugyanis az összes zöldség és gyümölcs gyakorlatilag szénhidrátból áll!!!

Jó, gondolom itt az egyszerű ch-okról beszélsz, a növényekben pedig inkább összetett van, ettől viszont még tény, hogy abból állnak, így legfeljebb kalória szegénynek nevezhetőek, szénhidrátszegénynek a legkevésbé sem.


Én inkább azt tudnám neked tanácsolni, kicsit merülj el az egészséges, változatos étrendben, mert amíg az ala dolgokkal nem vagy tisztában, addig nem tudsz tisztán látni.

Nem kell ilyen szélsőségesen válogatni az élelmiszerek között.

Ha egy ételt jó alapanyagokból raksz össze, és változatosan eszel, akkor azzal nincs semmi gond, bármilyen készételt megehetsz, ne dőlj be ilyen divatos előítéleteknek.

2014. febr. 22. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Okés rendben!Igen az egyszerű ch-ra gondoltam az előbb.És ha csak azt kérem hogy sorolj nekem sok sok olyan ételt ami glutén és tartósítószer mentes.Azt megköszönném!
2014. febr. 22. 10:58

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!