Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miért káros a búzaliszt?

Miért káros a búzaliszt?

Figyelt kérdés
Miért mondják azt, hogy jobb a teljes kiőrlésű, meg a tönkölybúzaliszt, esetleg mandulaliszt?
2013. dec. 10. 12:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
NEM káros a búzaliszt !
2013. dec. 10. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Per pillanat fogyóban a búza a világon. Viszont a többi termény kevésbé fogy. Hát kutatgattak, kutatgattak és megállapították, hogy káros. Csak. Ahogyan kikutatták anno, hogy káros a vaj. Most éppen azt kutatták ki, hogy káros a margarin.
2013. dec. 10. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Van az egyik irányzat, akik szerint a glutén káros, és őszerintük mindenféle búza, búzaliszt, beleértve a teljes kiőrlésűt is, káros.


Van a másik, aki szerint csak a finomliszttel van gond. k azt mondják, hogy az a probléma, hogy a sima finomlisztet túl gyorsan megemészted, így hirtelen magasra emeli a vércukorszintedet, ami egészségtelen. Másrészt a sima finomliszttel készült élelmiszerekben túl kevés a rost, ami pedig fontos az emésztőrendszer működéséhez. A korpa elég sok élelmi rostot tartalmaz, úgyhogy az javít ezen.

2013. dec. 10. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt van a glutén-tartalma, ami állítólag sok embernél okozza a különböző emésztési zavarokat, a vastagbél-gyulladást és hasonlókat fognak rá.

Másrészt a magas ch-tartalma, amely állítólag a leginkább felelős az emberek elhízásáért.

A többi féle-fajta lisztben mindezek az értékek lényegesen alacsonyabbak.


Persze valóban lehet igaz, hogy itt sincs más, minthogy addig-addig kutatodtak, míg rátaláltak erre a két összetevőre, amelyeket "lehet szidni", mint haszontalan dolog, csak azért, hogy a többi terméket is el tudják adni.

Én a zsír-étolaj jó-rossz példáját tudom erre felhozni!!!

2013. dec. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Valamit mindig mondanak, és ha olvasgatod a netet, vagy hallgatod a híreket, akkor hetente változik és mindenről más-mást olvashatsz, a kávé, a csoki is hol egészséges, hol nem, én már oda sem figyelek az ilyenekre. Eszem amit a szervezetem kíván, ő tudja legjobban. :-)))
2013. dec. 10. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 doboszoli ***** válasza:
100%
Ha a búzaliszt olyan "káros" lenne, mint ahogy híresztelik, már régen kihalt volna az emberiség.))
2013. dec. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 zgyzgy ***** válasza:
23%

Nem tartalmaz tápanyagot, rostot, viszont hízlal. Ezt nevezik üres kalóriának.

Ezen felül a finomított élelmiszerek általában nincsenek kedvező hatással a bélflórára.

Ezért tanácsos inkább rozslisztet, tönkölylisztet, édesítéshez pedig nádcukrot, nyírfacukrot, mézet használni.

Közvetlenül ugyan nem betegít meg, de miért együnk szemetet ha van más alternatíva is?

2013. dec. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek :)! Én évek óta ezt ettem, nem híztam meg, inkább a tartalma miatt hanyagolnám. Át akarok térni egészséges táplálkozásra. Igaz, otthon a szüleim úgyis ezzel fognak főzni, meg ha elmegyek enni valahova ott is, de legalább ha egyedül vagyok, akkor csináljak magamnak normális kaját, kis mennyiségben meg csak nem fog ártani :).
2013. dec. 12. 10:52
 9/12 doboszoli ***** válasza:
Ha így érzed jól magad, ám tedd ezt!
2013. dec. 12. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"legalább ha egyedül vagyok, akkor csináljak magamnak normális kaját, kis mennyiségben meg csak nem fog ártani"


Szerintem ez a tökéletes hozzáállás, amit itt leírtál. Van is egy mondás, hogy nincsenek mérgező anyagok, mérgező mennyiségek. Én azt is elég szórakoztatónak találom, mikor valaki leszedi a panírt a rántott húsról, mert abban liszt van, az meg szénhidrát, és neki most nem a szénhidrátnapja van.

2013. dec. 12. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!