Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A peksegekben karamellas...

A peksegekben karamellas cukorral szinezik a kenyeret es rairjak hogy barna lisztbol keszult?

Figyelt kérdés
Ezt allitja 80 eves anyam, aki valamikor cukrasz volt. Igaza van ? A Tescoban, Kauflandban, Billaban, kisebb elelmiszeruzletekben vasarolt kenyerek nemelyikere ervenyes ez, szerinte.

2013. okt. 10. 20:10
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%
El kell olvasni mit tartalmaz. Én malátáról hallottam :D
2013. okt. 10. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
ha azt irjak ra, hogy elelmiszerszinezek, akkor az alatt malatat vagy karamellt ertsunk ?
2013. okt. 10. 20:23
 3/19 anonim ***** válasza:
71%
A barna (teljes kiörlésü) lisztböl készült termékek szürkés szinüek, ami "szép" barnás, az karamellel vagy egyéb szinezékkel készült fehér lisztböl készült.
2013. okt. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
32%
én meg pont azt hallottam hogy kakaóval szinezik
2013. okt. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
61%
Kakaóval egész biztos nem, mert az drága!
2013. okt. 10. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 Shai-Hulud ***** válasza:
41%

Ha bármelyik pékségről kiderülnének ilyen színezgetősdik, az egyrészt azonnal tönkremenne, mert senki sem vásárolna tőlük többet, másrészt akkora közegészségügyi bírságot kellene fizetniük, hogy a cég vagyonára sem lenne többé gondjuk...


Gondolkozzatok már, mekkora büntetéseket osztanak ki, ha nem tüntetik fel az összetevőket egy terméken, vagy "véletlenül" hibásan írják ki azokat. Ráadásul a kenyér a fontossága miatt éppen az egyik legjobban ellenőrzött és megfigyelt élelmiszer. Aki ilyet csinálna, annak többé esélye nem lenne kenyeret gyártani.

2013. okt. 10. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

Malátát használnak általában. Karamellről még nem hallottam, de előfordulhat.


Mindig meg kell nézni az összetevőt. Az a lényeg. Nem az, hogy nagy betűkkel mit harsog a cimke.


Mint pl. fitness, meg alacsony ch tartalmú.

2013. okt. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:

Szurkes szinu ? Valoban ? Hmm, ugy tunik, mintha lattam volna ilyen szinezetu kenyeret.


Mitol edeskes izu nemelyik kenyer ? foleg ha kenyerpiritoba teszem a szeletet, ilyenkor erezni.

2013. okt. 10. 21:08
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Valóban van olyan barna színű kenyér, amit malátával színeznek, de azon ezt fel is kell tüntetni, hiszen összetevője a kenyérnek.


Persze az megtévesztő tud lenni, ha tesznek bele egy lehetnyi barna lisztet, de a színét igazából a maláta adja, és ráírják, hogy rozsos kenyér (hiszen van benne az is, ha kevés is). Ez talán megfelel az előírásoknak, de a kenyér állagán látni, hogy nincs benne túl sok barna liszt.

2013. okt. 10. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Emlekszem, kb.25 evvel ezelott volt komenymagos kenyer (Szlovakiaban). Finom volt. De akkor meeg nem beszeltunk feher vagy barna kenyerrol. Milyen volt az a komenymagos, feher vagy barna ? (ugy utolag erdekelne)
2013. okt. 10. 21:12
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!