Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Lehet kevés pénzből egészséges...

Lehet kevés pénzből egészségesen enni?

Figyelt kérdés
Az utóbbi pár évben elhíztam egy kicsit, kb 7-8 kiló felesleg lehet rajtam. Ezt szeretném ledolgozni, aztán izmokat építeni magamra. Kértem tanácsot is szakembertől, ajánlott zsírégetőt, vitamint, kreatint hozzá és elmondta, hogy a legfontosabb az egészben az étkezés. Rozskenyér, csirkemell, pulykamell, zöldségek és ehhez hasonló ételek fogyasztása, a fehér lisztből, burgonyából, cukorból készült dolgok hanyagolása. A problémám az, hogy ezeknek az ételeknek a rendszeres fogyasztását én nem engedhetem meg magamnak, mert nincs rá pénzem. Van esetleg valami olcsóbb alternatívájuk?

2013. júl. 13. 10:25
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha kenyeret, tésztát is ennél, inkább teljes kiörlésűt válassz. Amúgy nézz meg egy kalória táblázatot, hogy tisztában legyén nagyjából mi az, ami alacsonyabb kalória, de szereted és megfizethető. Ezekből válogass. Amúgy én nem tartom hülyeségnek a vércsoport szerinti diétát sem.
2013. júl. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Én csak egy finnyás lány vagyok, de tíz kilót adtam le mozgás nélkül, sajnos nagyon lusta voltam. Vendéglátásban dolgoztam és semmi kedvem nem volt még mozogni is miután 10-12 órákat végigálltam vagy rohangáltam. Szóval én csak arra figyeltem oda h mit eszek. Gyorskaját nem ettem, cukrot először csökkentettem, elég édesszájú voltam, le kellett szoknom az édes ízről fokozatosan. Én imádtam a paradicsomot mozzarellával, bazsalikommal például, rengetegszer ettem ezt. Ha zöldséget eszel azzal nem nyúlhatsz mellé és jóval olcsóbb is, mint ha csirkemellet vennél, meg mondjuk én nem is vagyok olyan húsos. A lényeg annyi, hogy amennyire tudod hagyd el a cukrot, igyál vizet vagy nyírfacukros limonádét, egyél sok zöldséget, az édesség inkább gyümölcs legyen. Nem hiszem, hogy porok nélkül ne lehetne fogyni, nekem is sikerült.
2013. júl. 13. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
32%
Van. Ásd fel a kertet, kapálj, vágjál fát, menj el futni.
2013. júl. 13. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én azt mondom lehet. Sokáig halogattam az életmódváltást hasonlóakra hivatkozva, de egy idő után elegem lett saját magamból meg abból, hogy egyszerűen rosszul érzem magam a bőrömben, és belevágtam a dologba.

Rengeteg zöldséget, gyümölcsöt ettem, ezek nem drágák ha okosan vásárolod őket, tehát idényzöldségeket -gyümölcsöket választasz, mindig éppen azt, aminek szezonja van. Ezek mellett sok sajtot (persze nem a zsíros fajtákat)és tojást ettem, és heti 3-4-szer fogyasztottam húst is, általában csirkemellet, vagy sovány sertéshúst.

Inni kizárólag szénsavmentes ásványvizet ittam, ha már nagyon untam, akkor facsartam egy másfeles üvegbe egy fél/egész citrom levét, és úgy ittam. A kenyeret abonettre cseréltem, az édességvágyamat pedig étcsokival csillapítottam, 2-3 naponta bekaptam belőle pár kockát.

Ezek mellett reggelire nagyon gyakran ettem zabkását (aprószemű zabpelyhet felfőztem sovány tej és víz keverékében), ez szintén egészséges és olcsó étel (ajánlom a spár sajátmárkás s-budget zabpelyhét, 199 Ft-ba kerül 500 gramm).


Pár hét után azt vettem észre, hogy egyáltalán nem költök többet élelmiszerre, mint korábban, ez engem is meglepett, de utólag teljesen logikus volt, hiszen ekkor már elmaradtak a bevásárlásnál a kosárba bedobott, esti tévézéshez szánt nasik, csokik, chipsek, cukros üdítők.


Nem mondom, hogy könnyű volt, mert nem volt az, rohadt nehéz volt elhagyni a cukrot, kenyeret, édes italokat, lemenni úgy vásárolni, hogy ne vegyek semmi "szemétkaját", de csak akaraterő kell hozzá, plusz nálam elég hamar elkezdett látszani az eredmény (pl egy hét után már nem volt annyira puffadt fejem, ez nagyon feldobott), az anyagcserém is normális lett és sokkal több energiám is volt.


Én csak bíztatni tudlak, megéri változtatni, és ha okosan vásárolsz, akkor tényleg nem fogsz (vagy ha igen, akkor nem sokkal) többet költeni élelmiszerre, mint korábban!

2013. júl. 13. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Amit a bevezetődben leírtál, azokat kell enni..én a kenyeret is elhagytam. leugrott két év alatt úgy húsz kiló, hogy nem jártam edzésre sem..ezzel a diétával tartani lehet.


mindennek ára van.az olcsó ételnek is..azt úgy hívják, kövérség.

2013. júl. 14. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm az értelmes válaszokat (a kevésbé értelmesekre inkább nem térek ki)! Mozgással nincs bajom. Heti háromszor küzdősport edzésre járok, ahol kihajtják a lelket is belőlem, de nem fogyok semmit. Édességet nem szoktam enni, inkább a szénhidrát a sok, ezt már én is felértem ésszel. De egyszerűen nem tudtam, mivel helyettesítsem a krumplit meg a rizst, mint köretet. A csirkemell rendszeres fogyasztása kilőve, mert nekem nagyon drága, csak ritkán jutok hozzá. A zöldség jó ötlet, nagyon kevés van, amit nem eszek meg közülük. Csak attól félek, hogy nem jut elég fehérje a szervezetembe, ha nem eszek rendszeresen (fehér) húst. Lehet a tájékozatlanságom miatt gondolom így, ha ez a helyzet, javítsatok ki. A zabkását még sosem próbáltam, de megér egy próbát. Utánanézek a szezonális zöldségeknek is, ahogy tanácsoltátok.


Köszönöm!

Ha van még hasznos ötlet, jöhet :)

2013. júl. 16. 20:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!