Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Milyen novenybol van a kusz-kusz?

Milyen novenybol van a kusz-kusz?

Figyelt kérdés
Marokkoban es franciaorszagban is talalkoztam mar vele, izlik de nem tudom hogy mi a noveny valodi neve, ha valaki tudja kerem segitsen, koszi!

2013. júl. 10. 15:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
A berber eredetű kuszkusz durumbúza-darából készül, eredetileg kézzel állították elő, a meggőzölt darát kézzel sodorgatták icipicike gombócokká, aztán hempergették meg lisztben, és szétterítve szárították meg, hogy pergős maradjon. Nálunk leginkább előgőzölt változata kapható, ez sokkal gyorsabban elkészül, mint az "eredeti". Nagy előnye, hogy minden másnál gyorsabban megvan, tuti megoldás arra az esetre, ha tíz perc alatt kell valami köret - akár egyszerre nagyon sok.
2013. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Durumbúza dara, nálunk is kapható a boltokban kuszkusz néven, nem tudom milyen valódi névre gondolsz?
2013. júl. 10. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Talán kiábrándító, de ez bizony búza. Csak az elkészítés módja teszi különlegessé.
2013. júl. 10. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!