Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Van egy marha husom lefagyaszt...

Van egy marha husom lefagyasztva, de csak a fele kell. Próbálja elvágni vagyottan vagy hagyjam a hűtőben kiolvadni, vágjam el és visszafagyaszthatom?

Figyelt kérdés

ma 10:16
 1/6 anonim ***** válasza:
85%

Fagyosan nem tudod elvágni, csak ha félig felolvadt, akkor meg már akár teljesen ki is olvaszthatod.

A felolvadt húst visszafagyasztani CSAK hökezelés után szabad - megsütöd/megfözöd - egyébként igen komoly ételmérgezést kaphatsz töle. (Jönnek okoskodók, hogy ök nem kaptak - ilyen is van, de ez csak véletlen szerencse, és neked nem biztos, hogy lesz)

A helyedben kiolvasztanám, elösütném/elöfözném, vagy ha olyan étel, az egészet elkészíteném, és a felét visszafagyasztanám utána, így ugyanis már nem nyers.

ma 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én is egy olyan okoskodó vagyok, aki rengetegszer fagyasztott már vissza húst és senkinek semmi baja nem lett tőle, az étel is jó lett mindig. Szárnyast meg halat nem, de sertést meg marhát igen. Persze nem szobahőmérsékletre, csak hűtőhőmérsékletre. Tedd be a hűtőbe és csak addig engedd ki amíg el nem tudod vágni aztán mehet vissza. Lehet lehurrogni, meg kigóglizni, hogy miért is írok hülyeséget.
ma 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
88%
Én ilyenkor elkészítem és úgy fagyasztom, ha nincs szükségem akkor a másik ételre. Nem merném visszatenni.
ma 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
16%
Én simán vissza fagyasztom. Biztos nem a hűtőben lesz fertőző beteg nem is értem ezt a butaságot hogy miért nem lehetne vissza fagyasztani
ma 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
85%
Az a mögöttes ok, hogy a húsban keletkező apró jégkristályok tönkreteszik a sejtfalakat, és emiatt felolvasztás után a baktériumok könnyebben bejutnak a sejtekbe és gyorsabban szaporodnak. De attól még ehhez ugyanúgy idő kell, csak kevesebb. Én simán visszafagyasztanám; de érthető hogy éttermeknél, üzleteknél elvárás hogy ilyen ne legyen.
ma 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
78%

Teljes bacitenyészet lesz visszafagyasztás kiolvasztása után. Ne tedd.


Olvaszd ki az egészet. Felét használd fel.

Másik felét süsd ki barhogy, akar naturban es mehet vissza.


Legkozelbb meg fagyazsd porciozva

ma 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!