Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Meg bírjátok enni a chiamag...

Meg bírjátok enni a chiamag pudingot?

Figyelt kérdés

Nagy lelkesen készítettem, netes recept alapján, kókusszal, mézzel, eritrittel, de ez valami borzasztó. Ízre is, állagra is. Most küzdök a hányingerrel.


Van aki ezt meg tudja enni, vagy szereti?


jún. 19. 10:36
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

Én szeretem.


Tejbe áztatom kevés cukorral egy egész éjszakára, és reggel ahhoz adom a zabpelyhet és friss gyümölcsöt.

jún. 20. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Sokat próbálkoztam, nekem ez vált be, bemásolom:


Chia puding


1 dl tejhez (legjobb a kókusztej vagy mandulatej) 1-1,5 evőkanál chia magot adunk. Összekeverjük, hűtőbe tesszük.

Fontos: Kb. 20 perc - fél óra múlva kivesszük a hűtőből, és jól átkeverjük (különben összeáll az egész, és élvezhetetlen lesz).

Mehet hozzá pár csepp édesítő, ízlés szerint.

Ha uzsonnára szeretnénk, akkor érdemes előző este elkészíteni (de legkésőbb aznap reggel korán).


(2 dl tejhez 2-3 evőkanál chia mag).


Amúgy próbáltam rendes tejjel is (férjemnek), na úgy nem lett jó az állaga (de ő nem szereti a növényi tejet). Szóval szerintem így finom, ahogy írtam. Most bogyós gyümölcsöket szoktam rátenni, tálaláskor.

jún. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Nagyon szeretem, nekem olyan mint a tejbegríz, ugyanazt a receptet használom, mint a 12. válaszoló. Én este szoktam elkészíteni, egy kis üvegben, 1 dl tej, 1,5 kanál chiamag, édesítő. Lefekvés előtt még 2x összerázom, hogy ne álljon össze, reggel szórok rá fahéjat és megeszem :)
jún. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:
Én amikor joghurttal eszem, akkor kb várok vele egy jó negyed/fél órát, én eleve úgy szeretem, hogy a mag nincs teljesen felpuhulva.
jún. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!