Mennyit költ egy átlagos család élelmiszerre ebben az inflációs időszakban?
3
Minimális tervezéssel kihozható. Eleve ahol én vásárolok van 3 nagyobb élelmiszerüzlet, így otthon applikáción összeszedem, hogy hol - mire van szükségem, ami akciós abból többet veszek. Emellett kevés ételt dobunk ki, ritkán nasizunk (inkább gyümölcs), amit lehet azt itthon elkészítjük. Szerintem reális az 50eFt/fő.
5
Komolyan érdekel, mit esztek-isztok (tea, tej, kávé, stb.) egy átlagos napon, hogy ennyiből kijön? Ez napi 1660 forint lenne.
A reggelihez/vacsorához való pékáru darabja 150-től indul, akkor nincs rajta se vaj, se felvágott, nem ittam meg a pohár teámat, stb.
3-an vagyunk, 90-100 ezer forint körül, de van, hogy egyik hónapban pl. nagybevásárolunk, akkor többet ott hagyunk, következő hónapban még sokkal kevesebbet, mert feléljük, amit nagybevásárláskor vettünk. Ez egy átlag tehát, amúgy 3-ból egy kisgyerek, ő nyilván nem eszik annyit, mint mi, viszont megnyomja a keretet, hogy mindig can itthon gyümölcs, mert imádja.
Ez nekünk úgy jön ki, hogy igyekszünk spórolni, tehát már sajnos nem veszem meg a Kerrygold igazi vajat vagy a feta sajtot, amiből 1200 ft egy kis csomag, minimalizáltuk a nasit, szörpöt meg hasonlók, viszont nem akarunk lemondani a változatos és egészséges étkezésről, szóval azért nem is krumplis tésztán élünk.
Jövő héten pl. lesz rántott brokkoli, fűszeres csirkeszárny, lencsebolognai, gombás quesadilla, rakott karfiol, bableves, meg nem emlékszem már, micsoda. Szóval, vegyesen olcsóbb és drágább ételek.
Mi is menüt tervezünk, így szinte szó szerint semmi mást nem veszünk, mint ami tényleg elfogy és abba a hibába sem esünk bele, hogy csak drága kaját jönnek sorban egy héten. Illetve, ha valami akciós és eltartható, abból betárazunk. Ja, meg nyáron jobban kijövünk, mert van veteményesünk, ilyenkor mondjuk kevésbé számít már, de pl. ma hozom még be az utolsó fej jégsalátát, ami 700 ft lenne boltban, és a bablevesbe is kint van még a földben a répa és fehérrépa, sok kicsit sokra megy.
De amúgy így is nagyokat nézünk a boltban, és mindig van, amire azt mondjuk, ezt már nem vesszük meg. Pl. eddig az Aldiban vettünk 2,5 kg-os sültkrunplit 1300 ft-ért, az most hirtelen 2500(!) ft lett egyik hónapról a másikra, na azt ott hagytuk.
"reggelihez/vacsorához való pékáru darabja 150-től indul, akkor nincs rajta se vaj, se felvágott, nem ittam meg a pohár teámat, stb."
???
Mondjuk, ha kenyeret eszek, akkor nem jön ki egy szelet 150 ft-ra. Sőt, még egy darab kifli/zsemle sincs ennyi.
Illetve, nem mindenki teázik, tehát nem feltétlenül abból kell kiindulni, hogy hogyan étkezel.
Persze, rajtunk kívül mindenki más kizárólag vizet iszik... Nem iszunk se kávét, se üdítőt vagy energiaitalt.
Nálunk amit veszek zsemle, annak a kilónkénti ára alacsonyabb, mint a kenyéré. Nem urizálás, gazdasági megfontolás.
Nem azt mondtam, hogy senki nem iszik semmit vízen kívül, de lehet, hogy akire rákérdezel, az pont nem.
A 7-es vagyok, mi pl. tényleg nem nagyon iszunk. Van itthon szörp, 1-2 üveg fogy el egy hónapban, szóval iszunk, de nem azt isszuk egész nap. Tejet, energiaitalt, teát szinte soha nem iszunk. A férjem nem kávézik, csak alkalomszerűen én napi 1-2 alkalommal, mikor mennyi esik jól (előtte fix 2 volt, mióta a második babát várom, előfordul, hogy egyet sem, mert hányingerem van).
Szóval mi pl. innivalóra tényleg nem igazán költünk extra összeget, csak néha-néha, ha valamit megkívánunk.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!