Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » 2 kg-os sertéscomb egészben...

2 kg-os sertéscomb egészben lesózva, befűszerezve-pácolva, meddig áll el a hűtőben alul?

Figyelt kérdés
2022. nov. 23. 09:43
 1/7 anonim ***** válasza:
87%

Amíg meg nem romlik...

Nagyon nem mindegy, hogy a hűtő mit is tud, 3-4 celsius fok van benne, vagy 12.

Illetve, a hús mióta van már tárolva, mert, ha vásároltad, az már "frissen" is néhány napos volt.

5 Celius alatt elvileg napokon keresztül tárolható, csak ugye a sónak van vízkiszorító hatása is, a sokáig sóban álló hús ki tud száradni.

2022. nov. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
4 celsius fokra van állítva a hűtő és a bepácolt hús 3 napja van benne letakarva.
2022. nov. 23. 10:27
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
hát ezt már ne nagyon tartogasd tovább nyersen.... Told be a sütőbe.
2022. nov. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

És mi a pác??? Mert abból azért létezik vagy ezerötszáz verzió...


Amúgy egy hétig (vágás után, nem vásárlás után) biztos, hogy simán elvan, de azért egy 2 kg-os hús egyben, rengeteg vizet (húsnedvet) tartalmaz.

Ezért is kérdeztem, mi a pác..


Szóval ha van hova folyni a húsnedveknek, akkor húzható az eltarthatósága, de ehhez a nagyon szétázott sót időnként le kell róla cserélni friss, szárazra.


Minél nagyobb eltarthatóságot akarsz, annál nagyobb só burokban kell lennie, és a végeredmény is nyilván annál sósabb lesz.

Ezt a felhasználáskor be kell kalkulálni.

(gyakorlatilag mint egy füstölés előtt álló sonka, olyan lesz.)

2022. nov. 23. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
A pác: só(elég bátran), bors, kömény, a hús megtüzdelve fokhagymával és füstöltszalonna csíkokkal, és az egészet bekenve egy boltban vett fokhagymás páckeverékkel, amit 1 dl olajjal kellett kikeverni.
2022. nov. 23. 11:05
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Értem, tehát nem nagyon tudod rajta cserélgetni a sót, mert akkor az összes fűszert kidobnád.

Az a helyzet, hogy kicsit másképp csináltam volna, mert ennek így olyan sok értelme nincs, semmilyen szempontból... de mivel nem ez volt a kérdés, így ebbe bele se megyek.

Túl sokáig már ne tartsd ebben a "pácban" (ami erős hátszéllel nevezhető pácnak, nevén nevezve a gyereket, ez egy fűszerkéreg)

max 2-3 napon belül én felhasználnám.

2022. nov. 23. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2022. nov. 23. 21:35

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!