Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogyan hagyhatnám el a sós...

Hogyan hagyhatnám el a sós pörkölt amerikai mogyoró nagy mennyiségű fogyasztását? Kb. napi 50-100g.

Figyelt kérdés

Főétkezés után még hiányom van, és ezzel pótolom. Egyik legolcsóbb olajos mag. De ahogy hallottam nem a legegészségesebb. Hízlal, penész lehet rajta, jóval több sót tartalmaz mint amire szükség volna.

Szeretem a többi magot is de jóval jóval drágábbak.

Chipsszel vagy csokival nem akarom helyettesíteni mert azt még egészségtelenebbnek gondolom.



2022. nov. 6. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:
98%
Olyan legyen a főétkezésed ami után nincs hiányod. Valószínűleg hiányod van valamilyen zsirban oldódó vitaminból és azért kívánod. Szóval eloszor keresd ah okot, onnantól akaraterő
2022. nov. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
97%
Magnézium hiányod lehet. A mogyoróban amúgy sok hasznos ásványi anyag van, de jobb lenne a sótlan változat.
2022. nov. 6. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Elsőre egy kivizsgálást lehet nem ártana, hogy tuti ne legyen probléma, mindkét irányba.


Egyrészt a koleszterin szinted kéne megnézni.

De lehet, hogy mint előttem mondták, tényleg az is lehet, hogy a tested kétségbeesetten akar valamit pótolni.

A sóhiány is lehet az oka, lehet az kell, vagy mint előttem mondták, a az olajban oldódó vitaminok.



Binge eating disorder hajlamaid vannak kérdező? Jutalmazó kajálások, ha egész nap nassolsz, ha akkor is eszel ha már tele vagy, aztán koplalási roham? Ez egy étkezési zavar, pont mint az anorexia, bulémia vagy az orthorexia.

2022. nov. 6. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Jártam hasonló cipőben, nekem rendben voltak az értékeim, egyszerűen csak rágnom kellett valamit 🤷🏻‍♀️

Én sem kerülném meg a kivizsgálást, de ha mindent rendben találnak próbálj meg rágózni (nyilván túlzott mennyiségben ez sem tesz jót pl állkapocs ízületeinek) de hátha segít. Voltak napok hogy nekem már a folyadék bevitel is mérsékelte ezt a vágyat, de idővel ahogy felismertem a problémát szinte teljesen el is tűnt.

2022. nov. 7. 02:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
81%

Szerintem egyszerűen csak rossz szokás lett az étkezés utáni rágcsálás.

Mivel rendszeresen csináltad, hozzá szoktál.

Nyomelem, ásvány hiány miatti problémát jelezné a szervezeted komolyabban is, és az különben sem úgy orvosolható, hogy minden nap mogyorózol.

Mértékletesen fogyasztva egyébként nyugodtan eheted a mogyorót is, az is túlzás, hogy az mennyire káros... minden élelmiszer lehet káros, ha azt napi szinten eszed.

Leszokni úgy lehet, ha nem vásárolod meg olyan mennyiségben, hogy azt napi szinten nassolhasd.

2022. nov. 7. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

5, Ha viszont a binge eating disorder van a háttérben, akkor ezzel az "egyszerűen nem veszem meg" dologgal pont ront a helyzeten.


Ezzel különleges jutalommá emeled az adott ételt, és a legközelebbi lelki krízis ha beüt, tízszer durvább habzsolás aztán bűntudat-koplalás lesz belőle.


Persze remélem hogy nem az, mert az étkezési zavartól nagyon nehéz szabadulni, mert a lelki problémát kell megoldani, a kaja rész csak tünet.

2022. nov. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Utánaolvastam a BED-nek Wikin. Mértéktelen evészavar - magyarul.


Azt írja koplalás pont nincs mögötte az a bulímia.

Ennél a zavarnál (gyomor) ürülés nélküli, túlzott táplálékbevitel van, nincs kompenzáló koplalás.

És szinte mindig túlsúllyal, elhízással jár együtt.


[link]


Nem téveszthető össze a BED szindróma a Bulimia Nervosa vagy Anorexia nervosa evési rendellenesség kompenzáló periódusaival.

2022. nov. 7. 12:02
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Általában ritka, hogy valakinek egyfajta evészavara legyen, szóval az esetek 98%ában lesznek mellé anorexiás, bulémiás, vagy egyéb étkezési zavar tünetek is.


Pont azért mondom, hogy itt az evés (és a testsúly is) csak tünet, ez első sorban lelki probléma. Ne ragadj le a külsőségeknél, mert ez becsapós.



Az, hogy ezekre a tünetekre a tested hogyan reagál, már genetika kérdése, de ha hiszed ha nem, minden étkezési zavaros kaja mániás, ezen kattog, szóval viszonylag könnyen eljut az ember a túlevéstől a hánytatásig, majd esetleg a rögeszmés edzésig, kalóriaszámolásig.

2022. nov. 7. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%
Válts át héjas mogyoróra, az sótlan. Legrosszabb esetben egy kis tálkát megsózol egy picit.
2022. nov. 7. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!