Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogy fér el egymás mellett...

Hogy fér el egymás mellett az, ha egy termékre ráírják, hogy vegán, meg azt is, hogy tejet tartalmazhat?

Figyelt kérdés
2022. aug. 10. 21:02
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:
100%
Nincs ellentmondás, csak te nem tudsz alap dolgokat értelmezni. Szerintem erre ne legyél ennyire büszke.
2022. aug. 11. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 A kérdező kommentje:

"Kérdező, továbbra is te vagy a hülye, nem a csomagolás.



Vegán = filozófia, tehát a szándékolatlan gyártói keresztszennyeződés nem kizárható lehetősége miatt még nem kell megvonni tőle a jelzőt. Ami egyébként nem szabályozott kifejezés, bármire ráírhatja akárki."


Köszi, valószínűleg igen hülye vagyok, mert azt hittem, hogy a kettő kizárja egymást. Az is, ha megvan a lehetősége, hogy tartalmazzon tejet. Úgy tudtam, hogy a "vegán" nem csak egy filozófia, nem csak emberekre mondják, hanem termékerkre is, amik nem tartalmaznak állati eredetű összetevőket, de mint most kiderült ez nincs így, van kibúvó. A linelt oldalon meg olvastam, hogy egy tonna termékhez ismán hozzákeverhetnek több kiló maradékot az előző terméből. Hát ez így elég durva.


"Ja, és még a 17-hez annyit, hogy nyilván hipochonder vagy és csak beképzeled a tüneteket, miután észrevetted a csomagolásán, hogy tartalmazHAT. Hányszor vettél korábban ugyanilyen terméket minden probléma nélkül?"


Gratulálok, amellet, hogy okos vagy még jó emberismerő is. Már leírtam, hogy most próbáltam ki a terméket, korábban mást használtam. Nyilván csak beképzeltem, hogy dagad a torkom. Az allergia nem vicc. A minap láttam a televízióban, hogy meghalt egy férfi, aki a barátnőjével csókolózott, aki korábban mogyorót evett. Nálam nincs ilyen súlyos reakció hálistennek. Én is elolvashattam volna körültekintőbben, de ezt sohasem gondoltam volna, hogy vegán termékre ezt ráírhatják. "Rizstejtől" is voltam rosszul, de csak egyetlen fajtától. Ezt most direkt idézőjelbe írtam, nehogy okot adhassak a kötekedésre. Amellett, hogy ezeknek a termékeknek csillagászati ára van (nem értem az indokot), legalább arra odafigyelhetnének, hogy külön soron csinálják. Persze a gyártó mossa kezeit, mi sem egyszerűbb.

2022. aug. 11. 12:10
 23/30 A kérdező kommentje:
Azzal pedig tisztában vagyok, hogy a tartalmazhat nem azt jelenti, hogy biztosan tartalmaz. Ez azért nem szorul magyarázatra.
2022. aug. 11. 12:13
 24/30 anonim ***** válasza:
69%

#23

Akkor mi a kérdés??

2022. aug. 11. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 anonim ***** válasza:
100%
A megoldás az, hogy aki valóban allergiás valamire, az az összetevőket nézze, ne azt hogy vegán vagy kóser vagy halal a termék.
2022. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 A kérdező kommentje:

"Akkor mi a kérdés??"


Adott a kérdés. Számomra ha megvan az eshetőség, tehát nem 100% a dolog, akkor ez nem bizonyítja azt, hogy vegán, sem azt, hogy nem az. Úgy gondolom nem én vagyok különleges és ezen nagyon sokan meglepődnének. Jóhiszeműen leveszik a polcról, aztán koppanhat. Pedig én aztán azok közé tartozok, akik átolvassák az összetevőket, de erre azért nem számítottam.


"A megoldás az, hogy aki valóban allergiás valamire, az az összetevőket nézze, ne azt hogy vegán vagy kóser vagy halal a termék."


Evidens, hogy ez a megoldás ezek után. De ez annyira meglepő, hogy nehezen tudok napirendre térni.

2022. aug. 11. 21:45
 27/30 anonim ***** válasza:
70%

Komolyan nem értem, mit nem értesz.

Aki allergiás bármilyen ételre, az megnézi az összetevőket (félkövérrel ki szokták emelni az allergéneket) illetve a "nyomolban xy-t tartalmazhat" feliratokat.

Mindenki más meg megeheti nyugodtan.

A nagymamám meg az alsós unokaöcsém is megérti, nem tudom neked ez miért ennyire rejtélyes....

2022. aug. 12. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
Azért relytélyes, mert álmomban sem gondoltam volna, hogy egy elvileg vegán termékre ezt ráírhatják. Azt gondoltam, hogy ha vegán valami, onnantól magától értetődő, hogy nem tartalmaz és nem is tartalmazgat állati eredetű dolgokat.
2022. aug. 12. 21:46
 29/30 anonim ***** válasza:

#28

Nem is tartalmaz állati eredetű dolgokat.

A keresztszennyeződés elkerülése viszont alapvetően nem feltétele a vegánságnak.

Ahogy már kb 20x le lett írva.

2022. aug. 15. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 A kérdező kommentje:
Értem-értem. De attól még úgy gondolom meglepődhetek rajta.
2022. aug. 16. 16:46
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!