Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Hogy fér el egymás mellett...

Hogy fér el egymás mellett az, ha egy termékre ráírják, hogy vegán, meg azt is, hogy tejet tartalmazhat?

Figyelt kérdés
2022. aug. 10. 21:02
1 2 3
 11/30 A kérdező kommentje:
Egyrészt, ha valaki nem tejérzékenység miatt nem eszik tejterméket, attól még nem biztos, hogy divatvegán. Aki tejérzékeny és nem eszik tejet, az ehet más állati eredetű ételt. Na de ez mindegy is. Ha már tartalmazhat annyit, hogy valaki allergiás reakciót kapjon, akkor nyilván tartalmaz tejterméket. Ha egy nagyon keveset, akkor is és ez egy önellentmondás.
2022. aug. 10. 21:25
 12/30 anonim ***** válasza:
74%
Nem az.
2022. aug. 10. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 A kérdező kommentje:
De önellentmondás. "Tejfölös" húst csináltam, eddig alprot használtam, de most nem jutottam hozzá, kipróbáltam ezt, ami amúgy ízre jó, de mintha bedagadt volna a torkom estére, mint a tejtermékektől.
2022. aug. 10. 22:06
 14/30 anonim ***** válasza:
76%
A "tejfölös hús"-od az önellentmondás.
2022. aug. 10. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy vegán azért vegán, mert nem akarja, hogy kizsákmányolják az állatokat. Ha véletlenül hozzáér a vegán tejföl valami tejes dolog maradékához, attól még az állatok nem lesznek jobban kizsákmányolva, vagyis vegán a termék. Ha te olyan nagyon allergiás vagy rá, akkor ne vegyél olyat, ami nyomokban tejet tartalmazhat.
2022. aug. 10. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 A kérdező kommentje:

"A "tejfölös hús"-od az önellentmondás."


Éppen ezért tettem idézőjelbe, hogy tejfölös. Ez szerintem egyértelmű egy normális ember számára. Te csak kötekedni akarsz, vagy agyilag nincs minden rendben.


"Egy vegán azért vegán, mert nem akarja, hogy kizsákmányolják az állatokat."


Nem feltétlen csak azért. Ténylegesen vannak olyanok, akik divatból, vagy egészségügyi okokból azok, vagy csak ki akarnak valami újat próbálni.


"Ha véletlenül hozzáér a vegán tejföl valami tejes dolog maradékához, attól még az állatok nem lesznek jobban kizsákmányolva, vagyis vegán a termék."


Állatok kizsákmányolásáról itt senki nem beszélt, hanem tejfehérje allergiáról, ami nem olyan, mint a latózérzékenység. Nagyon kicsi nem kimuttható mennyiség is okozhat allergiás reakciót.


"Ha te olyan nagyon allergiás vagy rá, akkor ne vegyél olyat, ami nyomokban tejet tartalmazhat."


Nyilván nem is teszem, illetve tudatosan biztosan nem. Csak azután néztem meg részletesen az összetevőket, miután elkezdte facsarni az orromat. Mert nem találkoztam ilyennel, hogy egy "vegán" termékre ezt ráírják, hogy tejet tartalmazhat.

2022. aug. 11. 00:16
 17/30 anonim ***** válasza:
90%

Kérdező, továbbra is te vagy a hülye, nem a csomagolás.


Vegán = filozófia, tehát a szándékolatlan gyártói keresztszennyeződés nem kizárható lehetősége miatt még nem kell megvonni tőle a jelzőt. Ami egyébként nem szabályozott kifejezés, bármire ráírhatja akárki.


Hogy te tévesen úgy hitted, hogy ez garantáltan azt jelenti, hogy nem lehet benne egy molekula tejfehérje se, az a te bajod. A gyártó pontosan ráírta azt is, hogy ez nincs így, csak te lusta voltál alaposan elolvasni a ráírtakat.

2022. aug. 11. 02:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/30 anonim ***** válasza:
86%
Ja, és még a 17-hez annyit, hogy nyilván hipochonder vagy és csak beképzeled a tüneteket, miután észrevetted a csomagolásán, hogy tartalmazHAT. Hányszor vettél korábban ugyanilyen terméket minden probléma nélkül?
2022. aug. 11. 02:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 NTBS ***** válasza:
100%
Ráírják, mert nincsen pontosan szabályozva a dolog. Illetve a tartalmaz szó nem egyenlő a tartalmazhat szóval. Utóbbi egy lehetőség nem biztos, hogy így van.
2022. aug. 11. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
100%

Semmi ellentmondás nincs.



Vegán = a receptben nem szerepel a tej, mint összetevő



Nyomokban tejet tartalmazhat = a gyártó, csomagoló üzemben dolgoznak tejtartalmú áruval is, ez "beszennyezheti" a másikat. 99% hogy nem történik meg, a maradék 1% viszont veszélyes azokra nézve akik allergiásak



Aki "csak" vegán (bármilyen okból, saját döntése okán) az megeheti ezt a terméket, aki viszont allegiás annak nem ajánlott.

2022. aug. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!