Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » A szilvás,turós,barackos...

Egy magyar ember 2007 kérdése:

A szilvás,turós,barackos gombóc nasinak számit?

Figyelt kérdés

2022. júl. 30. 16:22
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A "nasi" nem egy egzakt fogalom.

Azt értesz alatta, amit akarsz....


Akár minden édességet is - de akár a chipset is....

2022. júl. 30. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
89%
Nálam ebédnek számít, a nasit olyan dolgokra mondom, amit könnyen magaddal tudsz vinni és nem kell hozzá evőeszköz, pl. egy csoki vagy kex. De a gombóc is lehet az eszerint a meghatározás szerint, ha egy dobozba berakod és simán kézzel eszed, én mondjuk nem szoktam.
2022. júl. 30. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

"Nasi" az én értelmezésem szerint az, amit az étkezéseken túl eszel. Szóval, ha ebédre megeszel egy jó tányér bablevest meg két-három gombócot, akkor nem. De ha ebédre megeszel egy jó tányér levest, húst salátával, és mondjuk olyan két óra múlva rágcsálnál valamit és megeszel két-három gombócot, akkor

igen.

2022. júl. 30. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
86%
inkább desszertnek mondanám, ami lényegében egyfajta nasi, de a nasi lehet sós is :)
2022. júl. 30. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nekem a főtt kaja nem nasi.
2022. júl. 31. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én inkább ebédnek mondanám.
2022. júl. 31. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Van aki ebédre eszi, én nem szoktam ilyet enni. A nasi nálam is a köztes étkezést jelenti
2022. júl. 31. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
szegényebb háztartásokban főételnek számít
2022. júl. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Étel ugyanúgy mint a csusza például, általában húsos levesek után fogyasztják, a nasi szót a csipegetős, tévé nézős, italozós dolgokra mondják, elég tág fogalom.

Nem tudni pontosan, miért kérdezed, ha diétával kapcsolatban, akkor mindegy, mert mindent számolni kell, a nasit is!

2022. aug. 2. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!