Kezdőoldal » Ételek, italok » Élelmiszerek » Miket főznétek, ha gyümölcsöt...

Miket főznétek, ha gyümölcsöt és cukrot nem ehetnétek, és zöldségből is csak a megadottakat? (lent kifejtem)

Figyelt kérdés

Frissen diagnosztizált fruktóz intoleranciás vagyok, és a terhelés óta kb semmit nem tudok megenni ami rostos, zöldség, vagy gyümölcs. Egy ideig még ez lesz amíg el nem lehet kezdeni visszavezetni pár dolgot.


Ebből lehet válogatni:

zöldségek: cukkini, madársaláta/ruccola/fejes saláta, uborka, spenót, mángold


gabonafélékből a nem rostosakat bírom, szóval főleg sima liszt, talán a kölest kis mennyiségben...


tejtermékek jöhetnek, tojás, húsok, zsírok, olajos magvak is.


Levesbe ha belefő pár zöldség az nem baj, de a hagymát sem bírom sajnos meg a fokhagymát sem...



2021. júl. 26. 17:09
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szintén fruktózos vagyok, "üdv" a klubban :D

Bár nem ugyanazok vannak tiltólistán mint nálad, de mondom, hogy én miket szoktam készíteni, amit elbírok

Bundázott cukkini: a bunda egy tejes, lisztes, tojásos bunda, kedved szerint bővítheted fűszerekkel, bár én csak sót használok bele

Rántotta:megspékelheted bármilyen zöldséggel, hússal, rukkolával és baconnel a kedvencem

Tojásos nokedli, hozzá mehet fejes saláta: egyszerű, de nagyszerű

Csülök terrin:eheted kenyérrel, akkor még a körettel sem kell bajlódni.

Csirke spenóttal és fetával feltekerve: ecetes saláta jó lehet ehhez is köretnek.

Sajtos rizzsel töltött mángold

Pizza:azt teszel rá amit akarsz, könnyen lehet változatossá tenni.

Hirtelen ennyi :)

2021. júl. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Jaj de jókat írtál!! Köszi :)


Neked mikor diagnosztizálták,és mennyi idő után lettél jobban ha megkérdezhetem??

2021. júl. 26. 19:28
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Kb 1-másfél év kellett mire teljesen átálltam és jobban lettem, de nyilván ez egyéni mindenkinek. Örülök, hogy hasznos tudtam lenni :)
2021. júl. 26. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Fú hát jelenleg mindentől nagyon puffadok ami kicsit is rostos, meg nekem nem hasmenésem van hanem szinte belém köt az étel ha fruktózos... persze erre meg a rostokat javasolják :D jó kis ördögi kör
2021. júl. 26. 20:11
 5/8 anonim ***** válasza:

Huh, nem irigyellek :(

Nekem hasmenésem volt, hozzá pedig iszonyú verejtékezés. Amint éreztem hogy menni kell a mosdóba azonnal levert a víz, facsarni lehetett a pólómból. Emellett pedig az állandó rossz közérzet, puffadás stb.

2021. júl. 26. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Fejlemények: olyan szarul voltam, hogy a dietetikus azt mondta 2-3 hétig minimum a zöldségeket, rostos ételeket, gyümölcsöket ki kell zárni. Tehát 0-ról indítani.


Főleg hús+rizs kombót beszéltünk, de várok így további teljesen zöldségmentes rostszegény recepteket is :)

2021. júl. 28. 10:55
 7/8 A kérdező kommentje:
érdekes módon szinte 0 rost mellett könnyebben wc-zek, mint a rostos étrend mellet... agyrém ez a betegség
2021. júl. 28. 10:55
 8/8 anonim válasza:

Sziasztok,


1 éve lett pozitív a tesztem. A dokim annyit mondott, h kerüljem. Gyümölcsöket egyáltalán nem eszek, zöldségeket is nagyon keveset. Tejtermék szintén kerülős.


Szinte enni nem merek, mert állandóan puffadok és nem szűnik meg.


Pár hónapja komplex enzimekkel kísérletezek, de nagyon magam alatt vagyok emiatt. Nagyon egysíkúan étkezem, pogácsákon meg ilyen vackokon élek.


Bármilyen tanácsot szívesen fogadnék, mert ez így nem élet. :(

2022. jan. 24. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!